Bank BPS S.A. wprowadził do oferty Kredyt Technologiczny

Bankowość

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. wraz ze zrzeszonymi Bankami Spółdzielczymi oferuje przedsiębiorcom z sektora MŚP Kredyt Technologiczny, który daje możliwość uzyskania bezzwrotnej premii technologicznej z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości nawet do 6 mln złotych.

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. wraz ze zrzeszonymi Bankami Spółdzielczymi oferuje przedsiębiorcom z sektora MŚP Kredyt Technologiczny, który daje możliwość uzyskania bezzwrotnej premii technologicznej z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości nawet do 6 mln złotych.

O kredyt na innowacje technologiczne można ubiegać się w przypadku spełnienia założeń inwestycji technologicznej. Są one opisane w ustawie o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej, która została znowelizowana 5 sierpnia 2015 r.

Najbliższy konkurs rusza 7 grudnia 2015 r. Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie w formie premii technologicznej do 20 stycznia 2016 r.

Kredyt technologiczny skierowany jest do przedsiębiorców z sektora MŚP na realizację przedsięwzięć polegających na:

  • zakupie nowej technologii, jej wdrożeniu oraz uruchomieniu na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług,
  • wdrożeniu własnej nowej technologii oraz uruchomieniu na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług.

Atuty Kredytu Technologicznego:

  • udzielany zgodnie z wymaganiami ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej,
  • możliwość uzyskania bezzwrotnej premii technologicznej z BGK w wysokości do 6 mln złotych,
  • długi okres ważności promesy Kredytu Technologicznego - do 9 miesięcy,
  • możliwość sfinansowania do 75% wartości przedsięwzięcia,
  • długi okres kredytowania do 15 lat,
  • możliwość niepobierania prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu.

- Warunkiem otrzymania wsparcia jest realizacja inwestycji technologicznej. Przedsiębiorcy muszą wykazać się zdolnością kredytową ocenianą według procedur bankowych. Pomoc przybiera postać dopłaty do kredytu, czyli jego częściowej spłaty środkami publicznymi. Dopłata do kredytu to premia technologiczna przyznawana przez BGK. Maksymalna wysokość premii technologicznej sięga 6 mln zł, zależy od lokalizacji oraz wielkości przedsiębiorcy. Poziom dofinansowania waha się od 25% na terenach m.in. Śląska, czy Wielkopolski, do 70% wartości projektu m.in. w województwach ściany wschodniej w przypadku małych firm. W tym konkursie BGK ma do rozdysponowania pulę środków w wysokości 303 mln zł - powiedział Arkadiusz Zwierzchowski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Produktami Banku BPS.

Źródło: Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.

Udostępnij artykuł: