Bank BPS z systemem Thaler

Finanse i gospodarka

Callataÿ & Wouters, globalny dostawca oprogramowania i usług informatycznych dla banków, wdraża swój sztandarowy system Thaler w Banku Polskiej Spółdzielczości (BPS). Jest to już drugi projekt w Polsce, realizowany przez  firmę pochodzącą z Belgii. Dostawca systemu Thaler prowadzi prace wraz ze swoim lokalnym partnerem Wincor Nixdorf.

Bank BPS powstał w 2002 r. jako efekt połączenia pięciu polskich banków spółdzielczych. Obok siedziby w Warszawie utrzymuje sieć około 80 oddziałów, obsługujących klientów indywidualnych, małe i średnie firmy oraz klientów korporacyjnych. Większość mieści się w południowo-wschodniej Polsce. W 2011 r. Bank BPS postanowił zmodernizować swoją infrastrukturę informatyczną i oprogramowanie. To zadanie powierzył Callataÿ & Wouters. Po wdrożeniu systemu, oprogramowanie Thaler będzie dostępne dla banków zrzeszonych i współpracujących z grupą BPS. W ramach umowy BPS będzie właścicielem licencji i kodów źródłowych do aplikacji. Nabędzie też nieograniczone prawa do ich modyfikacji. Projekt ma zostać zakończony w 2013 roku.

Bank BPS postawił przed nami wyzwanie, jakim jest usprawnienie jego centralnych procesów bankowych – mówi Adam Matyaszek, Wiceprezes Zarządu Wincor Nixdorf Polska, będącej partnerem Callataÿ & Wouters  – Systemy informatyczne Banku BPS, jako grupy kilku banków spółdzielczych, ewoluowały w sposób naturalny i odmienny od siebie. Bankowi potrzebne było bardziej kompleksowe, całościowe rozwiązanie, umożliwiające późniejszą samodzielną modyfikację, które jednocześnie oferowałoby m.in. moduły do samodzielnego zarządzania i raportowania. Uznaliśmy, że oprogramowanie Thaler firmy Callataÿ & Wouters doskonale nadaje się do tego celu – dodaje Adam Matyaszek.

Spośród dostępnych możliwości zdecydowanie największe wrażenie zrobiło na nas oprogramowanie Thaler firmy Callataÿ & Wouters – komentuje Krzysztof Jagielski, Wiceprezes Zarządu BPS –  Najważniejsze czynniki, jakie stały za naszą decyzją o wyborze oprogramowania Thaler to jego elastyczność, zgodność z regulacjami, ugruntowana pozycja oraz możliwość modyfikowania kodu źródłowego zgodnie z naszymi potrzebami – dodaje.

Po realizacji naszego pierwszego projektu w Polsce dla banku świadczącego usługi bankowości bezpośredniej BGŻOptima, cieszymy się, że będziemy teraz współpracować z bankiem detalicznym w tym samym kraju. Razem z firmą Wincor Nixdorf jesteśmy zdeterminowani, aby ten projekt zakończył się kolejnym sukcesem – podsumowuje Marc De Groote, Dyrektor Generalny Callataÿ & Wouters.

Źródło: Callataÿ & Wouters

Udostępnij artykuł: