Bank Handlowy: Rada Nadzorcza powołała Elżbietę Światopełk-Czetwertyńską na stanowisko prezesa

Kadry

Rada nadzorcza Banku Handlowego zdecydowała o powołaniu Elżbiety Światopełk-Czetwertyńskiej na stanowisko prezesa banku pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował bank w komunikacie.

City Handlowy - Logo
City Handlowy - Logo (źródło: Citi Handlowy)

Rada nadzorcza Banku Handlowego zdecydowała o powołaniu Elżbiety Światopełk-Czetwertyńskiej na stanowisko prezesa banku pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował bank w komunikacie.

Do czasu uzyskania zgody KNF rada nadzorcza powierzyła jej pełnienie obowiązków prezesa zarządu z dniem 18 czerwca.

Czytaj także: Citi Handlowy z nową strategią. Do 2021 roku cyfryzacja obejmie klientów, pracowników i usługi banku >>>

Doświadczenie zawodowe

Bank podał w środę, że Elżbieta Czetwertyńska jest menadżerem bankowym z 27-letnim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w 6 krajach obu Ameryk i Europy; m.in. przez 10 lat pracowała w Citi Handlowy zarządzając zespołami ryzyka, a następnie obsługą małych i średnich przedsiębiorstw. Obecnie zarządza operacjami Citi w Szwajcarii, Monako i Liechtensteinie.

"Citi Handlowy to bank z tradycjami najlepszej bankowości dla firm oraz klientów detalicznych. Ma bardzo silną pozycję na rynku w bankowości instytucjonalnej w Polsce, która pozostaje dla Citi w EMEA rynkiem priorytetowym. (...) Chciałabym wykorzystać swoje doświadczenie na rzecz rozwoju biznesu dla firm, żeby tę pozycje lidera nie tylko utrzymać, ale i wzmocnić" – powiedziała cytowana w komunikacie prasowym Czetwertyńska. 

Sławomir Sikora nie ubiega się o wybór na kolejną kadencję

W marcu bank podał, że jej dotychczasowy wieloletni prezes, Sławomir Sikora, nie będzie ubiegał się o wybór na kolejną kadencję na to stanowisko i pozostanie prezesem do daty najbliższego walnego zgromadzenia, które planowane jest na czerwiec 2021 roku. 

Także pięciu członków rady nadzorczej Banku Handlowego: Andrzej Olechowski, Igor Chalupec, Zdenek Turek, Stanisław Sołtysiński oraz Stephen Volk nie będzie ubiegało się o wybór do RN na kolejną kadencję - poinformował bank w komunikacie.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: