Bank Handlowy spełnia wymogi do wypłaty dywidendy na poziomie do 75 proc. zysku

Z rynku

Główna siedziba Citi Handlowy
Fot. Citi Handlowy

Bank Handlowy otrzymał indywidualne zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące zwiększenia funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez bank co najmniej 25% zysku wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku, podał bank.

#BankHandlowy otrzymał indywidualne zalecenie #KNF dotyczące zwiększenia funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez bank co najmniej 25% zysku wypracowanego w 2018 r. #dywidenda @Citi_Handlowy

Jednocześnie KNF potwierdziła, że według stanu na 31 grudnia 2018 r. bank spełniał kryteria kwalifikujące do wypłaty dywidendy w wysokości do 75% zysku wypracowanego w 2018 roku.

Strategia grupy zgodna ze stanowiskiem KNF

“Strategia grupy banku na lata 2019-2021 oraz kierunkowa propozycja podziału zysku za lata 2018-2021 […] jest zgodna z powyższym stanowiskiem KNF” – czytamy w komunikacie.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: