Bank Handlowy: wynik na inwestycyjnych dłużnych aktywach finansowych w niepełnym I kw. wyniósł 456 mln zł

Z rynku

Bank Handlowy osiągnął wynik na inwestycyjnych dłużnych aktywach finansowych na poziomie ok. 456 mln zł w okresie od 1 stycznia do 12 marca 2021 roku, podał bank, prezentując wstępne dane.

Główna siedziba banku Citi Handlowy
Główna siedziba banku Citi Handlowy (fot. Citi Handlowy)

Bank Handlowy osiągnął wynik na inwestycyjnych dłużnych aktywach finansowych na poziomie ok. 456 mln zł w okresie od 1 stycznia do 12 marca 2021 roku, podał bank, prezentując wstępne dane.

"Z analizy odchyleń poszczególnych pozycji w rachunku zysków i strat banku za niepełny I kwartał 2021 roku (uwzgledniający okres od 1 stycznia 2021 roku do 12 marca 2021 roku) wynika, że wstępny rezultat na inwestycyjnych dłużnych aktywach finansowych wycenianych w wartości godziwej przez pozostałe całkowite dochody będzie istotnie odbiegał od wyników z poprzednich kwartałów i wpłynie na wynik banku w I kwartale 2021 roku. Zgodnie ze wstępnymi danymi finansowymi w analizowanym okresie, bank osiągnął wynik na inwestycyjnych dłużnych aktywach finansowych na poziomie ok. 456 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Bank Handlowy z 57,9 mln zł straty netto w IV kw. 2020 roku; prezes: stać nas na wypłatę dywidendy >>>

Ostateczny wynik na inwestycyjnych dłużnych aktywach finansowych zostanie przekazany w skonsolidowanym raporcie za I kwartał 2021 roku, podkreślono.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r. Aktywa razem banku wyniosły 60,9 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: