Bank Handlowy z nowymi wiceprezesami

Z rynku

Rada nadzorcza Banku Handlowego powołała Dennisa Hussey'a, Macieja Kropidłowskiego i Barbarę Sobalę do pełnienia funkcji wiceprezesów zarządu na trzyletnią kadencję, podał bank.

Główna siedziba banku Citi Handlowy
Główna siedziba banku Citi Handlowy (fot. Citi Handlowy)

Rada nadzorcza Banku Handlowego powołała Dennisa Hussey'a, Macieja Kropidłowskiego i Barbarę Sobalę do pełnienia funkcji wiceprezesów zarządu na trzyletnią kadencję, podał bank.

Rada nadzorcza Banku Handlowego powołała Dennisa Hussey'a, Macieja Kropidłowskiego i Barbarę Sobalę do pełnienia funkcji wiceprezesów zarządu na trzyletnią kadencję #BankHandlowy @Citi_Handlowy

"Pan Dennis Hussey, w ramach wewnętrznego podziału kompetencji w zarządzie banku, będzie odpowiedzialny za bankowość detaliczną. [...] Pan Maciej Kropidłowski będzie odpowiedzialny za nadzór nad Sektorem Rynków Finansowych i Bankowości Korporacyjnej [...] Pani Barbara Sobala będzie odpowiedzialna za nadzór nad Sektorem Zarządzania Ryzykiem" - czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Bank Handlowy miał 480,12 mln zł zysku netto w 2019 r. >>>

Dennis Hussey rozpoczął pracę Citi w 1995 r. jako uczestnik Programu Rozwoju Kadry Kierowniczej w Wielkiej Brytanii, gdzie - zanim wstąpił na międzynarodową ścieżkę kariery - pracował w Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej. Następnie zajmował stanowiska kierownicze w Bankowości Detalicznej, Korporacyjnej i Bankowości Przedsiębiorstw. Był m.in. szefem Bankowości Korporacyjnej w Wietnamie, szefem Działu Finansowania Przedsiębiorstw w Tajlandii, szefa Bankowości Detalicznej w Hiszpanii oraz pełnił rolę Citi Country Officer (CCO) dla Sri Lanki i Wietnamu. W latach 2015-2018 pracował poza Citi - w ANZ (Australia and New Zealand Banking Group), gdzie pełnił rolę dyrektora generalnego (CEO) w Wietnamie i Szefa Regionalnego Wielkiego Mekongu. Dennis Hussey od 2018 r. pełnił funkcję szefa Bankowości Detalicznej w Citi Taiwan.

Maciej Kropidłowski objął stanowisko wiceprezesa zarządu 19 marca 2014 r.

Barbara Sobala objęła stanowisko wiceprezesa 16 października 2013 roku, podano także.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: