Bank Handlowy zdecydował o odpisie na ok. 53 mln zł. Obniży wynik II kw. 2019 r.

Z rynku

Główna siedziba banku Citi Handlowy
Główna siedziba banku Citi Handlowy (fot. Citi Handlowy)

Bank Handlowy zdecydował o dokonaniu odpisu aktualizującego na ok. 53 mln zł w związku z trwającym procesem restrukturyzacji klienta korporacyjnego, któremu wypowiedział umowy kredytowe, podał bank. Odpis obniży wynik finansowy za II kw.

#BankHandlowy zdecydował o dokonaniu odpisu aktualizującego na ok. 53 mln zł w związku z trwającym procesem restrukturyzacji klienta korporacyjnego, któremu wypowiedział umowy kredytowe @Citi_Handlowy

„W związku z trwającym procesem restrukturyzacji klienta, bank podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego, którego wielkość szacuje się na 53 mln zł, skutkującego obniżeniem wyniku finansowego netto banku w II kwartale 2019 r.” – czytamy w komunikacie.

Więcej najnowszych wiadomości o Banku Handlowym >>>

6 czerwca br. Bank Handlowy podał, że wypowiedział umowy kredytowe jednemu z klientów z segmentu Bankowości Przedsiębiorstw. Całkowita kwota ekspozycji związanej z finansowaniem klienta na dzień 6 czerwca 2019 roku wynosiła 124,5 mln zł i była w większości zabezpieczona. Jednocześnie bank złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do tego klienta.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: