Bank i Klient: Bankowa CYBERTARCZA 2015

BANK 2015/05

IV Forum Bezpieczeństwa Banków, zorganizowane wspólnie przez "Miesięcznik Finansowy BANK" i Centrum Prawa Bankowego i Informacji pod egidą ZBP, poświęcone było Doktrynie Cyberbezpieczeństwa RP, efektom ćwiczeń Cyber-EXE Polska oraz unijnej dyrektywie NIS dotyczącej bezpieczeństwa informatycznego instytucji finansowych. Wśród gości dominowali bankowi eksperci od spraw IT, członkowie zarządów instytucji finansowych, przedstawiciele NBP, KNF, KG Policji, ABW i BBN.

Jerzy Trzaska

Na konferencji nie zabrakło zagranicznych gości. Jim Jaeger Chief z Cyber Services Strategist w General Dynamics Fidelis Cybersecurity Solutions, przedstawił zasady współpracy pomiędzy operatorami dużych sieci handlowych i bankomatów w USA a policją w dziedzinie wymiany informacji o przestępcach. W tym przypadku chodziło m.in. o automatyzację alertów o zagrożeniach oraz wykorzystanie kamer w ATM do wyłapywania kryminalistów. Kolejny gość, Roi Cohen Senior Malware Researcher CYBERTINEL, zaprezentował, jak przestępcy pozyskują informacje poufne o kliencie i całej instytucji przez wykorzystanie szpiegowskich mikrochipów oraz oprogramowania, którymi infekuje się typowe karty pamięci (microSD), nośniki typu pendrive i potem za pomocą portów USB w komputerach dociera się do chronionych informacji.

...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: