Bank i Klient: Cyfrowe udogodnienia dla przedsiębiorców

BANK 2016/04

Wielu z nas wizyty w urzędzie kojarzy przede wszystkim ze stratą czasu. Na załatwienie samych tylko spraw podatkowych przeciętny przedsiębiorca znad Wisły przeznacza co roku ok. 286 godzin, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej to 176 godzin1. Na szczęście są sposoby, by ograniczyć czas poświęcany na wypełnianie biurokratycznych powinności. Wystarczy wiedzieć, które z nich można załatwić w trybie on-line.

Otwórz firmę przez internet

Zarejestrowanie działalności gospodarczej nie wymaga wizyty w urzędzie. Formularz z wnioskiem o zarejestrowanie firmy można za pośrednictwem serwisu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) przekazać wprost do Ministerstwa Gospodarki. Autoryzacji dokonuje się za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego lub z wykorzystaniem profilu zaufanego. Prawidłowo wypełniony i wysłany wniosek gwarantuje, że informacja o rozpoczęciu działalności gospodarczej już następnego dnia znajdzie się w ewidencji. W taki sam sposób można zawiesić, wznowić, a nawet zamknąć działalność. Przez internet, za pośrednictwem platformy https://ems.ms.gov.pl/ w Krajowym Rejestrze Sądowym można rejestrować również spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jawne i komandytowe.

Urzę...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: