Bank i Klient: Instrumenty zwrotne na półmetku

BANK 2013/01

Koniec roku sprzyjał refleksji nad wykorzystaniem unijnych instrumentów zwrotnych wspierających rozwój Polski. To właśnie czyniono podczas kongresu "Instrumenty zwrotne 2007-2013 - na półmetku i w perspektywie 2014-2020", zorganizowanego wspólnie przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programu CIP, Związek Banków Polskich, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Podczas konferencji Arkadiusz Lewicki, dyr. Krajowego Punktu Kontaktowego Programu CIP dla Polskiego Rynku Finansowego, podkreślił, że impreza jest wyjątkowym wydarzeniem nie tylko w polskiej, ale także w unijnej skali. Ponieważ tego dnia omawiane są wszystkie instrumenty zwrotne (kapitałowe i kredytowe), ulokowane w 20 programach. – Mamy kilka miliardów złotych do wykorzystania, to czas próby przed nową perspektywą finansową, która daje nadzieję nawet na dziesięciokrotny wzrost pieniędzy na różne instrumenty inżynierii finansowej. Dlatego chcemy dziś porozmawiać o rozwiązaniach i rekomendacjach z tym związanych – powiedział.

Z ta opinią zgodził się Paweł Orłowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. – Jesteśmy na etapie badania, gdzie można skutecznie spożytkować instrumenty finansowe na kolejną perspektywę po roku 2014.(…)

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: