Bank i Klient: Korekta dobrego kwartału

BANK 2017/05

Po trzymiesięcznym okresie wzrostów nastąpiła korekta głównego indeksu koniunktury bankowej PENGAB.

Paweł Minkina

W kwietniu indeks PENGAB obniżył wartość w porównaniu do badania sprzed miesiąca o 4,4 pkt., do poziomu 25,9 pkt. (patrz wykr. 1). Zmiana ta, po silnym od początku roku jego wzroście, jest spowodowana sezonowym spadkiem obejmującym zarówno indeks oceny, jak i indeks wyprzedzający aktywność klientów na rynku bankowym.

– Na uwagę zasługują spadki oceny bieżącej produktów depozytowych – zarówno tych skierowanych do podmiotów gospodarczych, jak również dotyczących gospodarstw domowych. Za pozytywne należy przyjąć informacje dotyczące prognozy sześciomiesięcznej sytuacji ekonomiczna przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych. Względnie stabilnie prezentuje się również półroczna prognoza dotycząca rozwoju rynku bankowego – wskazuje Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: