Bank i Klient: Korekta nastrojów bankowców

BANK 2017/10

Ostatnie miesiące na rynku bankowym należy ocenić jako okres stabilizacji z umiarkowana korektą w obszarze wybranych produktów. Z najnowszej diagnozy sektora bankowego wynika, że sierpień okazał się okresem nieznacznej korekty dotychczasowego poziomu indeksu głównego.

Paweł Minkina

W sierpniu indeks PENGAB odnotował spadek wartości o 1,2 pkt. w porównaniu do lipcowej analizy i osiągnął poziom 22,8 pkt. (patrz 1.). Zmiana ta wynika z ogólnego obniżenia aktywności klientów na rynku bankowym w okresie wakacyjnym, czego wyrazem jest spadek indeksu ocen o 3,3 pkt. oraz indeksu prognoz o 0.8 pkt. – W stosunku do lipca największe spadki dotyczą aktywności klientów na rynku depozytów przedsiębiorstw, kredytów przedsiębiorstw oraz kredytów konsumpcyjnych osób indywidualnych. Prognozy sześciomiesięczne wskazują na utrzymanie obecnego trendu. W sierpniu zaobserwowano niewielki spadek prognozy sytuacji ekonomicznej gospodarki – podkreśla dr Marcin Idzik z TNS Kantar.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: