Bank i Klient: Krajowy Punkt Kontaktowy ułatwi sięgnięcie po unijne środki

BANK 2015/06

Z Arkadiuszem Lewickim, dyrektorem Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej przy Związku Banków Polskich (KPK) rozmawia Jerzy Trzaska.

Czym tak naprawdę jest państwa instytucja i czym dokładnie się zajmuje?

– KPK ds. Instrumentów Finansowych UE jest wspólnym projektem sektora publicznego i prywatnego. Został on zainicjowany w 2007 r., wówczas jeszcze jako pionierski w skali nie tylko krajowej, ale i europejskiej. Jest to swego rodzaju partnerstwo publiczno-prywatne: ZBP angażuje w projekt fachowe kadry, wiedzę, doświadczenie, kontakty branżowe, a sektor publiczny zapewnia środki techniczne, wyznacza cele programowe, monitoruje i rozlicza. KPK jest więc także pewną innowacją organizacyjną. Innowacyjne jest tu podejście podmiotowe do samego rynku. Jest to podejście oddolne, w ramach którego obsługujemy sześć środowisk finansowych: bankowe, poręczeniowe, pożyczkowe, leasingowe, funduszy VC i sieci aniołów biznesu oraz środowiska klientów tych instytucji – tj. beneficjentów programów ramowych – głównie przedsiębiorców.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: