Bank i Klient: O instrumentach pochodnych po raz czwarty

BANK 2013/12

Kongres im poświęcony przygotował kolejny już raz Związek Banków Polskich. Tegoroczna edycja koncentrowała się na problematyce nowego europejskiego ładu na rynku instrumentów pochodnych. Tym właśnie zagadnieniom poświęcona była większość wystąpień prelegentów.

Kongres im poświęcony przygotował kolejny już raz Związek Banków Polskich. Tegoroczna edycja koncentrowała się na problematyce nowego europejskiego ładu na rynku instrumentów pochodnych. Tym właśnie zagadnieniom poświęcona była większość wystąpień prelegentów.

Grzegorz Brudziński

Kongres Rynku Instrumentów Pochodnych jest organizowany nieprzerwanie od 2010 r. i corocznie gromadzi ponad 100 przedstawicieli banków, organizacji branżowych oraz instytucji odpowiedzialnych za sprawne funkcjonowanie infrastruktury rynku finansowego. Jest to jedna z kliku zaledwie imprez organizowanych systematycznie w całej Europie, która koncentruje się na tej tematyce.

– Wydaje się, że po czterech latach nasz kongres cieszy się tak dobrą sławą – mówi Norbert Jeziolowicz, dyrektor Zespołu Bankowości Detalicznej i Rynków Finansowych w ZBP – że zarówno uczestnicy, jak i potencjalni prelegenci po prostu lubią nas odwiedzać. Wiedzą, że jest to konferencja o bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Jest to niezwykle istotna sprawa, ponieważ polski rynek derywatów bardzo szybko się rozwija, a jednocześnie obserwujemy głębokie zmiany w europejskim środowisku prawno-regulacyjnym.

Bieżące monitorowanie zmian

Przy pobieżnej lekturze projektów czy aktów prawnych wynikające z nich implikacje dla funkcjonowania i wyceny instrumentów pochodnych nie zawsze są od razu oczywiste. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z niemal jednoczesnymi zmianami w wielu źródłach prawa, jak np. projekt dyrektywy BRRD, Basel III, EMIR, CRD IV czy ustawa Dodda-Franka. Z uwagi na zwykle wielostronny charakter instrumentów pochodnych, gdzie poszczególne strony transakcji mogą ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: