Bank i Klient: Polski system bankowy jest bezpieczny

BANK 2016/04

Z członkiem Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, prof. dr. hab. Janem Szambelańczykiem, rozmawiali Przemysław Barbrich i Jan Osiecki.

Panie profesorze, czy nastąpiła dobra zmiana w Ministerstwie Finansów w związku z odwołaniem ministra Konrada Raczkowskiego za jego nieodpowiedzialne słowa dotyczące sektora bankowego w Polsce?

– Na pewno jest to krok we właściwym kierunku. Funkcjonariusze państwowi, zarówno ci w parlamencie, jak i w rządzie, powinni ponosić szczególną odpowiedzialność za wypowiedzi odnoszące się do takich obszarów, jak system finansowy czy system bankowy. Używanie argumentów nieopartych na faktach, zwłaszcza jeśli budzą one pewien niepokój opinii publicznej, jest bardzo szkodliwe dla stabilności systemu. Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że stabilność sektora bankowego jest dobrem wspólnym.

Minister powiedział, że kilka banków jest „toksycznych i one upadną jeszcze w tym ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: