Bank i Klient: Prace zlecone

BANK 2017/01

Z outsourcingu korzysta dziś ponad 90% banków. I nie ma się czemu dziwić. Umożliwia on optymalizację kosztów, zapewnia dostęp do najnowszych technologii, o zlecaniu uciążliwych prac biurowych czy skupieniu się na podstawowej działalności nie wspominając.

Konrad Polaczek

Outsourcing, czyli wykorzystanie zasobów zewnętrznych (ang. outside resource using) jest w ostatnich latach jednym z częściej używanych pojęć i należy do tzw. słów kluczy w dziedzinie współczesnego zarządzania przedsiębiorstwem. Obok lub w połączeniu z offshoringiem jest jednym z trendów wpływających na strategie zarządzania przedsiębiorstwami. Diagnozując przyczyny wzrostu znaczenia wykorzystania outsourcingu w strategiach poszczególnych przedsiębiorstw, warto zwrócić uwagę na korzyści wynikające z jego zastosowania, wśród których najczęściej wskazywane są: obniżenie kosztów operacyjnych, poprawienie jakości usług, a także możliwość skupienia się na podstawowej aktywności i funkcjach przedsiębiorstwa oraz możność przeniesienia uwolnionych zasobów do realizacji czynności związanych ze strategiczną działalnością firmy.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: