Bank i Klient: Skuteczne wsparcie polskiego rynku finansowego

BANK 2016/01

W ciągu ostatnich 10 lat, dzięki gwarancjom z programów ramowych Unii Europejskiej, wygenerowano w Polsce łącznie ponad 9 mld zł preferencyjnego finansowania, z którego skorzystało już 24 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Na kolejnych chętnych czeka oferta narodowych pośredników finansowych, stale poszerzana dzięki nowym instytucjom i instrumentom. Programy ramowe Unii Europejskiej to dodatkowe wsparcie rozwoju, w pełni dostępne dla polskich przedsiębiorców.

Arkadiusz Lewicki
dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE

Ponad dziewięć miliardów złotych

Właśnie mija 10 lat od uruchomienia pierwszych instrumentów finansowych Unii Europejskiej w Polsce oraz 5 lat od wdrożenia pierwszych instrumentów finansowych z perspektywy 2007-2013. Jednocześnie startuje oferta pierwszych polskich pośredników finansowych programów UE na lata 2014-2020. Łącznie, do końca 2015 r. polskie instytucje finansowe 32 razy wystąpiły w roli pośredników, udostępniając preferencyjne finansowanie o wartości ponad 9 mld zł. Z tych środków skorzystało już blisko 24 tys. przedsiębiorców. Sukces ten osiągnięto także dzięki Krajowemu Punktowi Kontaktowemu ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, działającemu w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rozwoju.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: