Bank i Klient: Słabnie dynamika wzrostu

BANK 2018/11

Główny indeks badania koniunktury bankowej, PENGAB, od kilku miesięcy zachowuje dużą stabilność, a miesięczne wahania ocen szczegółowych jedynie nieznacznie wpływają na jego poziom.

Paweł Minkina

Przedstawiciele ponad 120 placówek bankowych od 1993 r. co miesiąc odpowiadają na pytania dotyczące kondycji i możliwości rozwojowych w sektorze. Na tej podstawie powstaje Monitor Bankowy. Wyjaśnijmy, że wywiady są przeprowadzane z tą samą grupą menedżerów bankowych, reprezentujących wszystkie typy banków i kierujących placówkami na terenie całego kraju.

We wrześniu indeks PENGAB osiągnął poziom 26,6 pkt. – to wynik jedynie o 0,1 pkt. proc. wyższy od pomiaru sierpniowego. Indeks ocen wzrósł o 2,1 pkt., zaś indeks prognoz obniżył się o 1,9 pkt. (patrz wykres 1). Wynik ten jest odzwierciedleniem słabnącej dynamiki wzrostu aktywności klientów na rynku bankowym.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: