Bank i Klient: Tak naprawdę czeka nas rewolucja w sektorze

BANK 2014/10

Z Bartoszem Kublikiem, prezesem Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, rozmawiają Przemysław Barbrich i Jan Osiecki.

Czy banki spółdzielcze są w ogóle potrzebne polskiej gospodarce?

– Oczywiście tak, a swoją przydatność udowodniły podczas pierwszej fazy kryzysu, kiedy to mocno spadła dynamika kredytowania szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw przez sektor banków komercyjnych w Polsce. W tym czasie w bankach spółdzielczych, które z zasady zachowują się antycyklicznie, dynamika kredytowania firm pozostała na praktycznie niezmienionym poziomie.

Abstrahując od kryzysu, bankowość spółdzielcza jest bardzo potrzebna, ponieważ tworzy silne relacje w lokalnych społecznościach, buduje dobre kontakty z samorządami terytorialnymi, z małymi firmami, z ludźmi. A do tego zmniejsza wykluczenie finansowe i technologiczne.

A jak wygląda ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: