Bank miesiąca: ING BSK: Wyniki a oczekiwania

BANK 2009/12

Kupując jedną akcję ING Banku Śląskiego na początku listopada i sprzedając ją po 25 dniach, inwestor mógł zrealizować zysk w wysokości około 119 zł. To oznacza stopę zwrotu przekraczającą 17 proc.  

Marek Kwiatkowski

Akcje ING Banku Śląskiego zaskoczyły swoją siłą w listopadzie. Jedynie walorom Pekao udało się przekroczyć w tym samym czasie 10-procentową stopę zwrotu. Niestety, ponad połowa instytucji notowanych w indeksie WIG-Banki zanotowała w tym okresie spadki swoich kursów.

W listopadzie bardzo mocno zarysowało się rozwarstwienie pomiędzy najsłabszym wynikiem kursu akcji (BRE Bank minus 11 proc.), a najlepszym (ING BSK ponad 17 proc.). Sytuację taką zawdzięczamy wynikom kwartalnym, które banki opublikowały w listopadzie.

Sebastian Gawłowski analityk Money....

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: