Bank Millennium: biała lista podatników VAT bezpośrednio w bankowości elektronicznej

Z rynku

Bank Millennium wprowadził możliwość sprawdzenia rachunku na białej liście podatników bezpośrednio w formularzu przelewu w bankowości elektronicznej. Dzięki usłudze znacznie skraca się czas potrzebny obecnie przedsiębiorcy na realizację przelewu do kontrahenta.

Biała lista podatników VAT
Biała lista podatników VAT Fot. Bank Millennium

Bank Millennium wprowadził możliwość sprawdzenia rachunku na białej liście podatników bezpośrednio w formularzu przelewu w bankowości elektronicznej. Dzięki usłudze znacznie skraca się czas potrzebny obecnie przedsiębiorcy na realizację przelewu do kontrahenta.

.@BankMillennium wprowadził możliwość sprawdzenia rachunku na białej liście podatników #VAT bezpośrednio w formularzu przelewu w bankowości elektronicznej #BankMillennium

- Bank Millennium wprowadził nową usługę w odpowiedzi na potrzeby klientów biznesowych, którzy sygnalizowali, że weryfikacja rachunków na białej liście podatników jest dla wielu z nich dodatkową, bardzo pracochłonną czynnością. Wzbogacenie bankowości elektronicznej o tę możliwość zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie doświadczenia klienta w serwisie internetowym oszczędza czas przedsiębiorców i zwiększa wygodę pracy nad codziennymi rozliczeniami – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

 

Czym jest biała lista podatników VAT?

Obowiązek weryfikacji, czy płatność za fakturę jest wykonywana na rachunek znajdujący się w wykazie podatników VAT, prowadzonym przez Ministerstwo Finansów (na tzw. białej liście podatników VAT), obowiązuje od 1 września 2019 r. Ustawa wdrażająca białą listę przewiduje, że dokonanie po 1 stycznia 2020 r. przelewu z tytułu transakcji powyżej 15 tys. zł na rachunek bankowy inny niż znany organom podatkowym, czyli podany urzędowi skarbowemu w zgłoszeniu identyfikacyjnym lub zgłoszeniu aktualizacyjnym i potwierdzony w systemie STIR, będzie zagrożone sankcją w postaci braku prawa zaliczenia wydatków do kosztów uzyskania przychodów. Ponadto, podatnik będzie solidarnie odpowiadał ze sprzedawcą za VAT wynikający z faktury opłaconej na rachunek inny niż wynikający z udostępnionej bazy.Czytaj także: W iPKO biznes można już sprawdzić rachunek kontrahenta na białej liście podatników VAT >>>

Rozwiązanie Banku Millennium daje firmie wygodne narzędzie, dzięki któremu może ona wypełnić nałożony obowiązek i dalej dokonywać transakcji bez dodatkowych utrudnień czy ryzyk.Firma realizująca przelew w serwisie internetowym Banku Millennium może zweryfikować numer konta kontrahenta w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że zaznaczy opcję “Sprawdź Białą Listę” w formularzu przelewu, dzięki czemu już w momencie jego wprowadzania system poinformuje, czy rachunek kontrahenta figuruje w rejestrze. Kolejna weryfikacja nastąpi w momencie wysłania zlecenia do realizacji. Dodatkowym udogodnieniem jest informacja o dacie weryfikacji i jej wyniku, dostępna w historii wysłanych zleceń. W przypadku zleceń wysłanych na rachunki spoza rejestru, klient może również wygenerować dokumenty z wymaganym prawem zawiadomieniem o transakcji, skierowanym do właściwego urzędu skarbowego.
Źródło: Bank Millennium
Udostępnij artykuł: