Bank Millennium chce utworzyć Millennium Bank Hipoteczny

Z rynku

Oddział Banku Millennium
Fot. Bank Millennium

Bank Millennium złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o udzielenie zezwolenia na utworzenie banku hipotecznego pod nazwą Millennium Bank Hipoteczny (MBH), podał bank.

Bank Millennium chce utworzyć #Millennium Bank Hipoteczny

„Bank złożył dzisiaj do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o udzielenie zezwolenia na utworzenie banku hipotecznego – jako podmiotu w grupie kapitałowej banku, którego jedynym akcjonariuszem będzie bank – o nazwie Millennium Bank Hipoteczny z siedzibą w Warszawie” – czytamy w komunikacie.

Bank zakłada, iż siedzibą MBH będzie Warszawa, zaś kapitał zakładowy wyniesie 40 mln zł i będzie składać się z 40 mln imiennych akcji zwykłych o wartości nominalnej 1 zł każda, objętych przez Bank.

„Kapitał zakładowy MBH zostanie pokryty gotówką. Akcje zostaną objęte po cenie emisyjnej 3 zł za jedną akcję. Sprawa utworzenia MBH została pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą banku” – czytamy dalej.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: