Bank Millennium dodał Pekao i Alior Bank do usługi inicjowania płatności z kont w innych bankach

Z rynku

W Banku Millennium kolejne nowości w ramach otwartej bankowości. Bank dodał dwa kolejne banki do usługi inicjowania płatności z kont w innych bankach – to Pekao SA i Alior Bank.

Bank Millennium
Fot. Bank Millennium

W Banku Millennium kolejne nowości w ramach otwartej bankowości. Bank dodał dwa kolejne banki do usługi inicjowania płatności z kont w innych bankach – to Pekao SA i Alior Bank.

.@BankMillennium dodał dwa kolejne banki do usługi inicjowania płatności z kont w innych bankach – to @BankPekaoSA i @AliorBankSA #BankMillennium #AliorBank #BankPekao

Tym samym klienci Banku Millennium mogą zlecić w serwisie internetowym Millenet przelew krajowy z kont w sześciu bankach - PKO BP, mBanku, Santanderze, ING Banku Śląskim, Pekao SA i Alior Banku.

Bank Millennium udostępnił usługę jako pierwszy bank w Polsce

Zlecenie przelewu jest bardzo proste. Wystarczy wybrać konto z innego banku, które uprzednio zostało dodane w ramach usługi Finanse 360° i na odwrocie kafla z tym kontem wybrać opcję Przelew krajowy. Po jej wybraniu pojawi się formularz przelewu do wypełnienia, w którym klient wyraża też odpowiednie zgody. Po kliknięciu opcji Dalej zostanie przeniesiony do strony logowania banku, z którego konta zleca przelew. Po zalogowaniu się i potwierdzeniu operacji metodą autoryzacyjną używaną w danym banku, klient zostanie z powrotem przeniesiony do Millenetu. W Millenecie wszystkie zainicjowane w ten sposób transakcje będą widoczne w sekcji Płatności > Zainicjowane płatności.

Czytaj także: Bank Millennium dodał dwa kolejne banki do usługi inicjowania przelewu z konta w innym banku >>>

Zmiana w sekcji Wydarzenia w serwisie internetowym Millenet

Bank wprowadził też sporą zmianę w sekcji Wydarzenia w serwisie internetowym Millenet. Od dziś klienci Banku Millennium zobaczą tam, po zalogowaniu do serwisu, posty z ostatnimi transakcjami na kontach w innych bankach. Wkrótce rozwiązanie to będzie również dostępna w aplikacji mobilnej Banku Millennium.

Źródło: Bank Millennium
Udostępnij artykuł: