Millennium dodał Inteligo do usługi potwierdzenia dochodu z wykorzystaniem logowania do innego banku

Z rynku

Bank Millennium dodał Inteligo do usługi potwierdzenia dochodu z wykorzystaniem logowania do innego banku. Dotychczas potwierdzanie dochodu było dostępne z kont prowadzonych w Alior Banku, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP, Santander Banku Polska i Banku BNP Paribas.

Aplikacja Banku Millennium
Fot. Bank Millennium

Bank Millennium dodał Inteligo do usługi potwierdzenia dochodu z wykorzystaniem logowania do innego banku. Dotychczas potwierdzanie dochodu było dostępne z kont prowadzonych w Alior Banku, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP, Santander Banku Polska i Banku BNP Paribas.

.@BankMillennium dodał @Mojeinteligo do usługi potwierdzenia dochodu z wykorzystaniem logowania do innego banku #BankMillennium #Inteligo

Potwierdzanie dochodu z wykorzystaniem logowania do innego banku to omnikanałowa usługa, która pozwala klientowi wnioskującemu o kredyt gotówkowy potwierdzić dochód za pomocą logowania do innego banku za pośrednictwem bankowości elektronicznej Banku Millennium.

Bank Millennium jako pierwszy bank na rynku wprowadził tę usługę równolegle w trzech kanałach – w bankowości internetowej, oddziale i TeleMillennium, a tuż po udostępnieniu również w aplikacji mobilnej.

Alternatywny sposób potwierdzenia wpływu wynagrodzenia na rachunek

Klienci, którzy wnioskują o pożyczkę w modelu dochodowym mogą skorzystać z alternatywnego - względem wyciągu z konta - sposobu potwierdzenia wpływu wynagrodzenia na rachunek. Wystarczy, że pobiorą historię transakcji, logując się na konto, na które wpływa ich wynagrodzenie w innym banku, za pośrednictwem Millenetu lub aplikacji mobilnej.

Proces w pełni automatyczny

Usługa jest dostępna dla tych klientów, od których wymagany jest tylko jeden dokument potwierdzający dochód. W przypadku uzyskania pozytywnej oceny zdolności i wiarygodności kredytowej proces jest w pełni automatyczny.

Czytaj także: Bank Millennium: prostsza aktualizacja dokumentu tożsamości >>>

Omnikanałowość usługi polega na tym, że jest ona dostępna zarówno w bankowości elektronicznej – systemie Millenet oraz aplikacji mobilnej, jak i z poziomu placówki i TeleMillennium. W takim przypadku wniosek wprowadzany jest przez doradcę klienta, a gdy dochodzi do konieczności potwierdzenia dochodu, klient przechodzi przez proces w Millenecie lub aplikacji mobilnej samodzielnie logując się do innego banku i wskazując konto, na które wpływa jego wynagrodzenie. Podpisanie umowy również jest realizowane w Millenecie lub aplikacji, choć klient ma także możliwość podpisania jej w placówce.

Czytaj także: Millennium dodał BNP Paribas do usługi potwierdzenia dochodu z wykorzystaniem logowania do innego banku >>>

Usługa jest stale rozwijana, a lista banków systematycznie się wydłuża. Wkrótce kolejne nowości w ramach otwartej bankowości.

Źródło: Bank Millennium
Udostępnij artykuł: