Bank Millennium Innowatorem 2021 według magazynu Global Finance

Z rynku

Usługi otwartej bankowości Banku Millennium otrzymały szczególne wyróżnienie w plebiscycie The Innovators 2021, organizowanym przez magazyn Global Finance. To już kolejna w tym roku międzynarodowa nagroda dla innowacyjnych rozwiązań banku.

Nagroda Global Finance dla Banku Millennium
Fot. Bank Millennium

Usługi otwartej bankowości Banku Millennium otrzymały szczególne wyróżnienie w plebiscycie The Innovators 2021, organizowanym przez magazyn Global Finance. To już kolejna w tym roku międzynarodowa nagroda dla innowacyjnych rozwiązań banku.

Bank Millennium w plebiscycie przeprowadzonym przez magazyn Global Finance został uznany za wybitnego innowatora w bankowości detalicznej, za swoje usługi otwartej bankowości - 2021 Outstanding Innovator in Retail Banking for “Bank Millennium Open Banking Services” (Special Honours).

- Wyróżnienie to utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy nie tylko liderem w wykorzystywaniu potencjału otwartej bankowości na rynku krajowym, ale również wprowadzamy rozwiązania, które spotykają się z uznaniem na arenie międzynarodowej. Od początku widzieliśmy duży potencjał w możliwościach, jakie stworzyła dyrektywa PSD2. Naszą ambicją było wykorzystanie ich w celu optymalizacji procesów, tak by stworzyć klientom niespotykane dotąd możliwości. Zaraz po wybuchu pandemii zintensyfikowaliśmy nasze prace w tym zakresie, udostępniając szereg innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających nabywanie i zarządzanie produktami finansowymi w bezpiecznej, wygodnej i w pełni zdalnej formie. Nie zamierzamy zwalniać tempa, stawiamy na konsekwentną realizację naszej strategii, nieustannie rozszerzając paletę usług opartych o open banking – komentuje João Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

The Innovators 2021

The Innovators 2021 to program wyróżniający podmioty, które regularnie identyfikują nowe ścieżki i projektują nowe narzędzia w finansach.

- Innowacje finansowe okazały się kluczowe dla przyspieszenia potrzebnego wsparcia dla różnych interesariuszy podczas kryzysu Covid  - powiedział Joseph Giarraputo, wydawca i dyrektor redakcji Global Finance.

Kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla rozwiązań Banku Millennium

To już kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla rozwiązań Banku Millennium w tym roku. W marcu bank zdobył nagrodę Celent Model Bank za swoje usługi otwartej bankowości, wdrażane systematycznie w 2020 roku. W ramach otwartej bankowości Bank Millennium udostępnia takie usługi jak:

- Finanse 360O, która pozwala sprawdzić stan konta i historię transakcji na rachunku w aż dziewięciu innych bankach,

- możliwość inicjowania przelewów poprzez swój serwis internetowy Millenet z kont w sześciu innych bankach,

- potwierdzanie dochodu w procesie o kredyt gotówkowy poprzez logowanie do jednego z ośmiu innych banków,

- proces otwierania konta firmowego z wykorzystaniem potwierdzenia tożsamości poprzez zalogowanie do innego banku.

Czytaj także: Bank Millennium uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyn Global Finance >>>

Raport z pełnymi wynikami konkursu zostanie opublikowany w czerwcowym wydaniu magazynu Global Finance oraz online na stronie www.gfmag.com.

Źródło: Bank Millennium
Udostępnij artykuł: