Bank Millennium: konto z aplikacją mobilną na Dzień Dziecka

Z rynku

Dzień Dziecka i zbliżające się wakacje to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody dziecka z finansami. Ciekawym pomysłem na prezent w tym dniu jest konto osobiste dla juniora, z kartą do konta i nowoczesną aplikacją mobilną.

Chłopiec korzystający z bankomatu
Fot. stock.adobe.com/Malyeuski Dzmitry

Dzień Dziecka i zbliżające się wakacje to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody dziecka z finansami. Ciekawym pomysłem na prezent w tym dniu jest konto osobiste dla juniora, z kartą do konta i nowoczesną aplikacją mobilną.

#Dzieci powyżej 13 roku życia mogą już, za zgodą rodziców, samodzielnie dysponować swoimi finansami w banku #DzieńDziecka #konto #bank #BankMillennium @BankMillennium

Dzieci powyżej 13 roku życia mogą już, za zgodą rodziców, samodzielnie dysponować swoimi finansami w banku. Jest to więc dobry moment, by zapoczątkować ważny etap edukacji finansowej, jakim jest założenie dziecku konta osobistego, z kartą płatniczą do konta i dostępem do bankowości elektronicznej.- Szczególnie istotne jest to przed wakacjami, kiedy zastanawiamy się, jaką kwotę kieszonkowego chcemy przekazać dziecku i jak sprawić, być środki te były bezpieczne. Dlatego zamiast dawać dziecku gotówkę, warto przekazać mu „elektroniczną portmonetkę” w postaci karty do konta osobistego. Dziecko może nią płacić za zakupy, wypłacać gotówkę z bankomatu czy podpiąć kartę w aplikacji mobilnej i płacić zbliżeniowo telefonem. Co istotne, w każdej chwili może sprawdzić dostępne saldo np. poprzez usługę MilleSMS, serwis bankowości internetowej Millenet czy aplikację mobilną, dostępną również na zegarki typu smartwatch. – mówi Justyna Giżewska, ekspert w Wydziale Rachunków Bieżących Banku Millennium.

Kontrola wydatków dziecka

Rodzice mogą ustanowić na koncie limity dziennych wydatków, a po zalogowaniu na swój rachunek w pełni kontrolować wydatki dziecka. Dla młodego klienta konto i karta to często pierwszy krok w finansowej i bankowej edukacji. To też często pierwszy kontakt z jego własną, bankową aplikacją mobilną. Dzięki powiadomieniom SMS o każdym zdarzeniu na koncie, młody człowiek może w każdej chwili sięgnąć po kwotę, która akurat jest mu potrzebna i kontrolować na bieżąco swoje wydatki. Jeżeli na koncie zabraknie środków, rodzice mogą w każdej chwili je uzupełnić.W Banku Millennium młody człowiek może założyć Konto 360º Junior i jeżeli skończył 13 lat, również kartę do tego konta. Konto jest bezwarunkowo bezpłatne, bank nie pobiera też opłat za kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, jeżeli klient dokona chociaż jednej płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu. Konto „rośnie” wraz z posiadaczem i dostosowuje się do potrzeb zmieniających się wraz z wiekiem. Jeżeli klient nie zdecyduje inaczej, po ukończeniu 18 lat Konto 360°Junior przekształci się w Konto 360º Student, a po 26 roku życia stanie się w pełni „dorosłą” wersją rachunku, automatycznie i bez zbędnych formalności.

Źródło: Informacja prasowa Banku Millennium

 
Udostępnij artykuł: