Bank Millennium nie wypłaci dywidendy za 2019 rok

Z rynku

Bank Millennium planuje zatrzymać zysk netto za rok 2019 w kapitałach własnych w celu wzmocnienia wskaźników kapitałowych - poinformował bank w projektach uchwał na ZWZ, zwołanego na 20 marca.

Centrala Banku Millennium
Fot. Bank Millennium

Bank Millennium planuje zatrzymać zysk netto za rok 2019 w kapitałach własnych w celu wzmocnienia wskaźników kapitałowych - poinformował bank w projektach uchwał na ZWZ, zwołanego na 20 marca.

.@BankMillennium planuje zatrzymać zysk netto za rok 2019 w kapitałach własnych w celu wzmocnienia wskaźników kapitałowych #BankMillennium #dywidenda

Bank Millennium podał, że zysk netto za 2019 rok w wysokości 600,7 mln zł planuje w kwocie 39,9 mln zł przeznaczyć na pokrycie efektu rozliczenia połączenia z Euro Bank, a kwotę 560,7 mln zł przeznaczyć na kapitał rezerwowy.

Bank Millennium chce wzmocnić wskaźniki kapitałowe

"Zarząd Banku, uwzględniając dodatkowe kryteria określone przez Komisję Nadzoru Finansowego w odniesieniu do banków mających portfele walutowych kredytów hipotecznych, a także biorąc pod uwagę przejęcie i późniejsze połączenie z Euro Bank SA, uznaje za celowe zatrzymanie całości zysku netto za rok 2019 w kapitałach własnych w celu wzmocnienia wskaźników kapitałowych i wnioskuje wobec Walnego Zgromadzenia o dokonanie w taki sposób podziału zysku Banku" - napisano w komunikacie.

Czytaj także: Bank Millennium miał 560,73 mln zł zysku netto w 2019 r. >>>

Na początku lutego przy okazji prezentacji wstępnych, niezaudytowanych wyników za 2019 rok, bank już informował, że zarząd zarekomenduje Walnemu Zgromadzeniu pozostawienie całego zysku netto za 2019 rok.

W marcu 2019 roku Walne Zgromadzenie Banku Millennium zdecydowało o zatrzymaniu zysku osiągniętego w 2018 roku w kapitałach własnych. Bank zdecydował wówczas, że zysk osiągnięty w 2018 roku wysokości 722,3 mln zł zostanie przeznaczony na pokrycie efektu wdrożenia MSSF (kwota 235,4 mln zł), a kwota 486,9 mln zł trafi na kapitał rezerwowy.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: