Bank Millennium podpisał umowę z BGK na wsparcie firm z Funduszu Gwarancji Płynnościowych

Z rynku

Bank Millennium podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), w ramach której średnie i duże firmy będą mogą skorzystać ze wsparcia w postaci gwarancji z Funduszu Gwarancji Płynnościowych, podał bank. Z kolei firmy z segmentu MŚP skorzystają w banku z gwarancji de minimis na korzystniejszych niż wcześniej warunkach w ramach pakietu pomocowego dla małych i średnich firm.

Centrala Banku Millennium
Fot. Bank Millennium

Bank Millennium podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), w ramach której średnie i duże firmy będą mogą skorzystać ze wsparcia w postaci gwarancji z Funduszu Gwarancji Płynnościowych, podał bank. Z kolei firmy z segmentu MŚP skorzystają w banku z gwarancji de minimis na korzystniejszych niż wcześniej warunkach w ramach pakietu pomocowego dla małych i średnich firm.

.@BankMillennium podpisał umowę z @BGK_pl, w ramach której średnie i duże firmy będą mogą skorzystać ze wsparcia w postaci gwarancji z Funduszu Gwarancji Płynnościowych #BankMillennium #BGK

"Podejmujemy wiele działań, by w tej trudnej dla wszystkich sytuacji wspierać przedsiębiorców. Od wielu lat współpracujemy z BGK, oferując firmom rozwiązania ułatwiające ich codzienną działalność. W obecnej sytuacji w krótkim czasie udostępniliśmy przedsiębiorcom atrakcyjne propozycje pomagające w utrzymaniu płynności. Dzięki kolejnej umowie z BGK dotyczącej gwarancji płynnościowych zabezpieczających transakcje kredytowe po raz pierwszy również duże firmy mogą skorzystać ze wsparcia" - powiedział członek zarządu Banku Millennium Andrzej Gliński, cytowany w komunikacie.

Z jakich rozwiązań mogą skorzystać przedsiębiorcy?

W ramach Funduszu Gwarancji Płynnościowych przedsiębiorcy mogą skorzystać m.in. z:

- zabezpieczenia do 80% kwoty kredytu przeznaczonego na zapewnienie płynności finansowej (kwota gwarancji od 3,5 mln zł do 200 mln zł);

- objęcia gwarancją kredytu do 250 mln zł;

- okresu gwarancji do 27 miesięcy, wskazano również.

Gwarancje z Funduszu Gwarancji Płynnościowych będą udzielane do końca 2020 roku.

Czytaj także: W Banku Millennium możliwość realizacji przelewów z kont innych banków >>>

Gwarancja płynnościowa uzupełnia ofertę Banku Millennium w zakresie gwarancji BGK, w której w ostatnim czasie nastąpiły istotne zmiany. W programie gwarancji de minimis to przede wszystkim:

- zwiększenie zakresu gwarancji z 60% do 80% kwoty kredytu

- wydłużenie okresu gwarancji do z 27 do 39 miesięcy

- brak prowizji na rzecz BGK za udzielenie gwarancji dla kredytów udzielonych do końca br.

Duże zainteresowanie gwarancjami de minimis

"Od kilku tygodni obserwujemy duże zainteresowanie gwarancjami de minimis. Otrzymujemy sporo zapytań i pozytywnych opinii. Klienci doceniają rozszerzenie zakresu ochrony i brak prowizji. Dodatkowo, wraz z nową gwarancją płynnościową, średnie firmy zyskały możliwość wyboru. W zależności od kwoty finansowania mogą wybierać między obydwoma rodzajami gwarancji w ramach programów pomocowych - transakcje kredytowe na mniejsze kwoty zabezpieczą gwarancjami de minimis, większe - gwarancjami z Funduszu Gwarancji Płynnościowych" - dodała Agnieszka Kucharska kierująca zespołem produktu i procesu kredytowego bankowości przedsiębiorstw w Banku Millennium.

Proces wnioskowania o gwarancje BGK w Banku Millennium odbywa się m.in. z wykorzystaniem kanałów elektronicznych, podkreślono.

Czytaj także: Tarcza antykryzysowa: przewodnik po rozwiązaniach pomocowych BGK dla firm >>>

"Wraz z wprowadzonym w ostatnim czasie cyfrowym obiegiem dokumentów przedstawiliśmy przedsiębiorcom w tych wymagających okolicznościach komplementarny zestaw rozwiązań produktowo-procesowych. Dążymy też do tego, by mieli możliwie szeroki dostęp do kanałów cyfrowych, by do minimum ograniczać kontakt z pracownikami banku, nawet przy najtrudniejszych transakcjach, wykorzystując m.in. podpis kwalifikowany z kwalifikowanym znacznikiem czasu" - podsumowała Kucharska.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 98,06 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: