Bank Ochrony Środowiska pozyska ponad 300 mln zł z emisji akcji. Chce umocnić pozycję na rynku kredytów proekologicznych

Z rynku

Bank Ochrony Środowiska wyemituje 30 074 426 nowych akcji po 10 zł. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczy na rozwój akcji kredytowej w obszarze projektów proekologicznych m.in. programów antysmogowych czy Programu Mieszkanie+.

Siedziba BOŚ Banku w Warszawie
By Fermina - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26882867

Bank Ochrony Środowiska wyemituje 30 074 426 nowych akcji po 10 zł. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczy na rozwój akcji kredytowej w obszarze projektów proekologicznych m.in. programów antysmogowych czy Programu Mieszkanie+.

#BogusławBiałowąs, prezes @BOS__Bank: dzięki kapitałowi pozyskanemu z emisji akcji wykorzystamy pojawiającą się szansę dla wzmocnienia pozycji na rynku kredytów proekologicznych #BOSBank

- BOŚ jest jedynym w Polsce bankiem o tak wysokich kompetencjach, popartych ponad 27 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w finansowaniu projektów proekologicznych. Dzięki kapitałowi pozyskanemu z emisji akcji wykorzystamy pojawiającą się szansę rynkową dla wzmocnienia pozycji Banku na rynku kredytów proekologicznych. Bank wpisuje się w szereg inicjatyw związanych z wdrożeniem Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, realizowanych przy wspólnym udziale z naszym Głównym Akcjonariuszem - Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Funduszami Wojewódzkimi – mówi Bogusław Białowąs, prezes Banku Ochrony Środowiska. – Pozyskanie środków w tak wymagającym na rynku kapitałowym, uznajemy za duży sukces. Indeks WIG Banki spadł od początku roku o kilka procent. Zaufanie inwestorów, którzy nabyli akcje Banku i dostrzegli potencjał rozwoju BOŚ, jest dla nas bardzo istotne, bowiem pozwala nie tylko na realizację naszych planów strategicznych, stwarza także możliwość angażowania się w innowacyjne i rozwojowe dla Banku projekty, które są zgodne z założeniami biznesowymi oraz ideą Banku, jako jednego z filarów rozwoju polityki ekologicznej Kraju – dodaje Białowąs.

Czytaj także: Bank Ochrony Środowiska: 16,35 mln zł zysku netto w I kw. 2018 r. >>>

Bank Ochrony Środowiska realizuje prace nad prospektem emisyjnym związanym z dopuszczeniem nowych akcji do obrotu na GPW. Złożenie prospektu do zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego nastąpi w ciągu kilku tygodni.

Źródło: Informacja prasowa BOŚ Banku

 
Udostępnij artykuł: