Bank Ochrony Środowiska z nową stroną internetową

Z rynku

Bank Ochrony Środowiska udostępnił nową odsłonę swojej strony internetowej. Przejrzysta struktura serwisu oraz zastosowanie prostego języka do opisu instrumentów finansowych przybliżą klientem jego ofertę.

Logo Banku Ochrony Środowiska
Logo Banku Ochrony Środowiska Fot. Materiały prasowe

Bank Ochrony Środowiska udostępnił nową odsłonę swojej strony internetowej. Przejrzysta struktura serwisu oraz zastosowanie prostego języka do opisu instrumentów finansowych przybliżą klientem jego ofertę.

.@BOS__Bank planuje dalszy rozwój serwisu w 2020 r. #BOSBank

Zmianę serwisu www poprzedził szereg badań rynkowych oraz opinii klientów banku. Na ich podstawie szczególnie zadbano o tzw. „user experience”. Nawigacja na stronie jest teraz intuicyjna, dzięki czemu dużo
łatwiej się po niej poruszać.

Wygląd strony dostosowano do nowoczesnych trendów w zakresie projektowania w Internecie.

Czytaj także: Bank Ochrony Środowiska nawiązał współpracę z Operatorem Chmury Krajowej >>>

Nowoczesna szata graficzna

Minimalistyczna, nowoczesna szata graficzna pozwala skupić uwagę na przekazywanych treściach. Interfejs, przyciski i inne elementy informujące lub wymagające akcji użytkownika są teraz znacznie bardziej przystępne.

Zmieniono także metodę prezentacji informacji. Po zdefiniowaniu potrzeb odbiorców strony, zadbano o prosty, sprzyjający zrozumieniu treści język.

>> (otwiera się na nowej zakładce)">Czytaj także: Fitch potwierdził oceny ratingowe Banku Ochrony Środowiska >>>

Nowa strona została zaprojektowana także pod kątem jak najefektywniejszego korzystania z niej za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Nowa strona przyjazna osobom z niepełnosprawnościami

Ponadto jest ona przyjazna osobom z niepełnosprawnościami, spełnia wymogi standardu WCAG 2.1. Materiały są publikowane w sposób kompatybilny z technologiami wspomagającymi korzystanie z Internetu dla osób słabowidzących. Dodatkowo wszystkie elementy serwisu
są pokazywane użytkownikom w sposób zrozumiały dla ich zmysłów.

Dalszy rozwój serwisu w 2020 r.

Bank Ochrony Środowiska planuje dalszy rozwój serwisu w 2020 r.

– Cieszymy się że nasi klienci będą mieli możliwość skorzystania z narzędzi ułatwiających dotarcie do informacji i decyzje zakupowe. Niebawem pojawią się nowe kalkulatory, w tym ekologiczne powiązane z wyjątkową ofertą BOŚ. Kontynuowane będą prace nad optymalizacją pozytywnych doświadczeń klientów w odpowiedzi na ich nowe i zmieniające się potrzeby – mówi Bogusław Białowąs, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska.

Nowy serwis został stworzony przez firmę Squiz Poland w oparciu o CMS Matrix.

– Dzięki wieloletniemu doświadczeniu we współpracy z sektorem finansowym wiedzieliśmy, że mamy duże szanse aby zostać dostawcą usługi dla Banku Ochrony Środowiska. Już na etapie analizy i projektowania okazało się, że jest potencjał na świetną relację i partnerstwo, co pozytywnie przełoży się na końcowy rezultat wdrożenia serwisu. Jesteśmy dumni z efektu i perspektywy dalszej współpracy z BOŚ – powiedział Rafał Źróbecki, prezes zarządu Squiz Poland.

Udostępnij artykuł: