Bank of America Merrill Lynch trzykrotnie na podium. Institution Investor ogłosił wyniki rankingów

Bankowość

Najwyższa sprawdzalność prognoz, największa skuteczność w dziedzinie sprzedaży i znakomita pozycja w kategorii corporate access na rynku europejskim - tak ocenili Bank of America Merrill Lynch uczestnicy trzech kolejnych sondaży portalu "Institution Investor". To niekwestionowany sukces amerykańskiego banku inwestycyjnego, który jeszcze w ubiegłym roku w tych samych kategoriach uzyskał odpowiednio czwarte i dwukrotnie drugie miejsce.

Najwyższa sprawdzalność prognoz, największa skuteczność w dziedzinie sprzedaży i znakomita pozycja w kategorii corporate access na rynku europejskim - tak ocenili Bank of America Merrill Lynch uczestnicy trzech kolejnych sondaży portalu "Institution Investor". To niekwestionowany sukces amerykańskiego banku inwestycyjnego, który jeszcze w ubiegłym roku w tych samych kategoriach uzyskał odpowiednio czwarte i dwukrotnie drugie miejsce.

W pierwszym ze wspomnianych rankingów - All-Europe Research Team - wzięło udział 2139 ekspertów, reprezentujących 784 inwestorów; łączny poziom inwestycji tych podmiotów w europejski rynek eqiuty wyniosła niemal 6 bln USD. Zdaniem respondentów, najbardziej wiarygodne są prognozy analityków z BofA Merrill Lynch - placówka ta uzyskała 32 punkty, najwięcej w tegorocznej edycji. Drugie miejsce, podobnie jak rok wcześniej, zajął Deutsche Bank; niemiecki potentat wyróżniony został 28 punktami. Brązowy medal przypadł w udziale JP Morgan Cazenove, który zdołał zebrać 27 punktów. Tuż poza podium znalazły się ex aequo dwie instytucje inwestycyjne: Morgan Stanley i UBS- uzyskały one wynik na poziomie 23 punktów. O ile dla tej pierwszej firmy wynik stanowił awans o jedno miejsce, to UBS jest niewątpliwie największym przegranym tegorocznej edycji; rok temu szwajcarski bank stał na najwyższym stopniu podium.

160209.BofA.All.Europe.SalesŹródło: http://www.institutionalinvestor.com/

Szczególnie wysoki poziom sprawdzalności cechuje analizy BofA Merrill Lynch odnoszące się do sektora przemysłu; spośród trzech kategorii (Kraje i regiony, Gospodarka i strategie, Przemysł) właśnie w tej ostatniej analizy amerykańskiego potentata zyskały największe uznanie inwestorów - co przełożyło się na ostateczny rezultat tegorocznej edycji rankingu "All-Europe Research Team". W kategorii Kraje i regiony najwięcej zwolenników zyskały sobie wskazówki francuskiej firmy Kepler Cheuvreux, zaś w kategorii Gospodarka i strategie pierwsze miejsce przypadło w udziale dwóm podmiotom - amerykańskiemu JP Morgan Cazenove i szwajcarskiemu UBS.

W drugim sondażu - All Europe Sales Team - uczestniczyło 1560 inwestorów reprezentujących około 692 funduszy dysponujących na europejskim rynku aktywami w wysokości 5,4 biliona USD. W tej kategorii zwycięzca również okazał się Bank of America Merrill Lynch; było to pierwsze zwycięstwo tego banku w pięcioletniej historii badania. Dotychczasowy lider, Deutsche Bank, musiał tym razem zadowolić się brązowym medalem. Na drugim miejscu znalazł się Morgan Stanley, który awansował z piątego miejsca. Kolejne pozycje należały do JP Morgan Cazenove oraz UBS; w obu przypadkach można mówić o spadku w porównaniu z pozycją sprzed 12 miesięcy.

"Bardzo wysoko cenię sobie zespół sprzedaży Bank of America Merrill Lynch, ponieważ jego pracownicy znakomicie sobie radzą z wyzwaniami natury organizacyjnej, jak również bezbłędnie nawiązują kontakty z właściwymi ludźmi. Ekipa tego banku jest również niezastąpiona jeśli chodzi o rozwiązywanie sytuacji kryzysowych" - oto przykładowa recenzja przesłana w ramach sondażu przez jednego z klientów BofA z siedzibą w Dublinie.

Kolejny triumf amerykańskiego banku przyniósł trzeci z ostatnio rozstrzygniętych sondaży, Europe’s 2016 Top Corporate Access Provider. O przyznaniu zaszczytnego pierwszego miejsca decydowały tu głosy 969 reprezentantów niespełna 500 instytucji, zarządzających na rynku europejskim aktywami na poziomie 4,5 biliona dolarów. BofA Merrill Lynch otrzymała notowania na poziomie 25 punktów, co zapewniło awans z ubiegłorocznej, drugiej pozycji. Na drugim miejscu, z wynikiem 23 punktów, znalazł się UBS. Ostatnie z "miejsc medalowych" przypadło J. P. Morgan Cazenove z wynikiem 20 punktów - oznaczało to awans z ubiegłorocznej czwartej pozycji, zajmowanej ex aequo z Morgan Stanley. Tuż poza podium znalazł się Deutsche Bank, który uzyskał 19 punktów.

Karol Jerzy Mórawski

Udostępnij artykuł: