Bank Pekao: aplikacja edukacyjna dla dzieci nominowana w konkursie e-Commerce Polska awards 2021

Z rynku

Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao S.A., czyli narzędzie do edukacji finansowej najmłodszych, została nominowana w kategorii „Best e-banking implementation” w konkursie e-Commerce Polska awards 2021. Laureatów dziewiątej edycji tego prestiżowego wydarzenia poznamy 23 września.

PeoPay Kids
PeoPay Kids Fot. Bank Pekao

Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao S.A., czyli narzędzie do edukacji finansowej najmłodszych, została nominowana w kategorii „Best e-banking implementation” w konkursie e-Commerce Polska awards 2021. Laureatów dziewiątej edycji tego prestiżowego wydarzenia poznamy 23 września.

Pakiet PeoPay KIDS wraz z aplikacją mobilną to produkt kierowany do najmłodszych odbiorców - dzieci w wieku 6-13 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Dzięki funkcjom wirtualnych trenerów czy skarbonek rozwiązanie ma pomóc w edukacji finansowej, wprowadzając dziecko w skomplikowany świat finansów i ucząc podstaw rozsądnego gospodarowania pieniędzmi.

Najważniejszy konkurs dla branży e-commerce w Polsce

E-Commerce Polska awards to najważniejszy konkurs dla branży e-commerce w Polsce. Jego laureatami każdego roku są największe i najbardziej innowacyjne firmy oraz instytucje. Jak przyznają organizatorzy, celem konkursu jest uhonorowanie marek wyróżniających się wizją, otwartością na nowe technologie i sukcesami e-biznesowymi.

Czytaj także: Aplikacja jest stale rozbudowywana o kolejne innowacyjne funkcje >>>

Te kryteria z pewnością spełnia Bank Pekao S.A., który, sięgając tradycją 1929 roku, pozostaje liderem w dziedzinie tworzenia i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w bankowości. To właśnie Pekao S.A. uruchomił pierwszy w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową i zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Rok temu Bank Pekao S.A. zaproponował kolejne, przełomowe rozwiązanie - aplikację PeoPay KIDS. I to właśnie ona powalczy o nagrodę w konkursie e-Commerce Polska awards 2021 w kategorii „Best e-banking implementation”.

Aplikacja połączona z bankowością mobilną i internetową rodzica

Aplikacja połączona jest z bankowością mobilną i internetową rodzica, dzięki czemu może on sprawować dyskretny nadzór nad wydatkami swojego dziecka, sprawdzając jego oszczędności, zezwalając na niektóre funkcje lub akceptując przelewy wychodzące i płatności. Pakiet pozwala również na otrzymywanie kieszonkowego przelewem, więc dzieci wraz z rodzicami mogą lepiej planować swoje wydatki, ucząc się oszczędzania oraz przedsiębiorczości już od najmłodszych lat.

Kolejne innowacyjne funkcje

Aplikacja jest stale rozbudowywana o kolejne innowacyjne funkcje. Jej młodzi użytkownicy mogą obecnie zalogować się do niej przez odcisk palca lub zdjęcie twarzy. To istotny wkład w promowanie w polskiej bankowości technologii biometrycznych, które, jak zgodnie przyznają eksperci, z czasem zastąpią tradycyjne formy korzystania z płatności bezgotówkowych.

PeoPay KIDS zdążyła już zyskać uznanie ekspertów i jury licznych konkursów branżowych. W kwietniu br. międzynarodowa organizacja non-profit skupiająca ekspertów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego EFMA przyznała aplikacji tytuł „Innowacji Miesiąca”. Bank Pekao jako operator PeoPay KIDS został również wyróżniony w konkursie „Przedsiębiorca Roku UW”, organizowanym przez Wydział Zarządzania warszawskiej uczelni.

Laureatów IX edycji konkursu e-Commerce Polska awards poznamy na uroczystej gali w Warszawie 23 września.

Źródło: PAP MediaRoom
Udostępnij artykuł: