Bank Pekao: kampania reklamowa PeoPay KIDS w TOP 5 Multiscreen Excellence YT Works Awards

Z rynku

Jury konkursu YouTube Works Awards doceniło kampanię reklamową aplikacji PeoPay KIDS Banku Pekao i uznało ją za jedną z pięciu najlepszych w kategorii Multiscreen Excellence, poinformował Bank.

aplikacja PeoPay KIDS
Źródło: Bank Pekao

Jury konkursu YouTube Works Awards doceniło kampanię reklamową aplikacji PeoPay KIDS Banku Pekao i uznało ją za jedną z pięciu najlepszych w kategorii Multiscreen Excellence, poinformował Bank.

W 2021 roku Google zorganizował w Polsce po raz pierwszy konkurs YouTube Works, którego celem było wyłonienie najbardziej kreatywnych i najefektywniejszych kampanii reklamowych na tej platformie.

Do pierwszej edycji wydarzenia agencje reklamowe, domy mediowe, marketerzy a także niezależni twórcy mogli zgłaszać te z nich, które prowadzili w okresie od stycznia 2020 do czerwca 2021 roku.

Aplikacja PeoPay KIDS jest autorskim projektem Banku i na tle innych rozwiązań finansowych stanowi rzadkość

Były one oceniane nie tylko pod kątem tego, jak wykorzystany został w nich kanał YouTube jako narzędzie, ale także czy efektywnie został on uwzględniony w całościowym miksie komunikacyjnym.

Czytaj także: Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao najlepszą implemetacją w sektorze bankowych usług cyfrowych

Sześć kategorii konkursowych YouTube Works Awards

24-osobowe jury wyłoniło spośród 90 zgłoszeń konkursowych zwycięzców w sześciu kategoriach – Multiscreen Excellence, Ingenious Insight, Action Driver, Creative Effectiveness, Small Budget, Big Results oraz Grand Prix za kampanię, która wyszła poza swój reklamowy charakter i stała się częścią popkultury.

W TOP 5 kategorii Multiscreen Excellence, w której nagradzane są kampanie twórczo wykorzystujące użycie platformy YT w ramach kompleksowej kampanii, obejmującej zarówno media tradycyjne, jak i cyfrowe, znalazła się kampania PeoPay KIDS, która została przygotowana przez agencję Sales&More przy współudziale Saatchi&Saatchi – autorów kreacji spotów i animacji.

Czytaj także: Bank Pekao: 5 proc. na koncie oszczędnościowym PeoPay KIDS

PeoPay KIDS zbiera wyróżnienia i nagrody

To kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla Banku Pekao związane z aplikacją PeoPay KIDS. Została ona bowiem uznana za jedną z 9 najlepszych innowacji na świecie w konkursie Efma-Accenture Banking Innovation Awards 2021 w kategorii Offering Innovation.

W internetowym głosowaniu członków Efmy i osób niezrzeszonych oraz głosami jury, w skład którego wchodzą top managerowie banków z całego świata, zostanie wyłonione zwycięskie rozwiązanie. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 18 listopada 2021 r. w Paryżu.

Aplikacja PeoPay KIDS jest autorskim projektem Banku i na tle innych rozwiązań finansowych stanowi rzadkość, ponieważ pozwala dziecku na samodzielne zarządzanie swoimi pieniędzmi w aplikacji, a jednocześnie umożliwia rodzicowi kontrolę nad finansami dziecka w panelu rodzica.

Czytaj także: Bank Pekao: aplikacja PeoPay KIDS nominowana do Efma-Accenture Banking Innovation Awards 2021

Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij artykuł: