Bank Pekao: klienci coraz chętniej korzystają z pożyczek online

Z rynku

Logo Banku Pekao
Źródło: Bank Pekao

Wolumen sprzedaży pożyczek gotówkowych przez kanały elektroniczne w Banku Pekao zwiększył się o 59% w 2018 r., a w tym roku trend jest kontynuowany; udział kanałów zdalnych w całej sprzedaży nadal rośnie, poinformował Wojciech Werochowski, odpowiedzialny w Pekao za produkty kredytowe dla klientów detalicznych.

W minionym roku jego portfel pożyczek konsumenckich wzrósł o 15% do ponad 12 mld zł #BankPekao #Pekao #pożyczki @BankPekaoSA

“Nasze pożyczki gotówkowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki szerokiej sieci placówek oraz dostępności pożyczki online przez telefon czy komputer, docieramy do każdego miejsca w Polsce. Chcemy wspierać realizację planów klientów tu i teraz, ‘idąc im na rękę’ z atrakcyjną pożyczką dostępną w najwygodniejszy dla nich sposób” – powiedział Werochowski, cytowany w komunikacie.

Bank Pekao coraz skuteczniej sprzedaje zdalnie

Bank Pekao, jeden z pionierów sprzedaży produktów kredytowych przez kanały elektroniczne, coraz skuteczniej sprzedaje zdalnie. W minionym roku online i przez aplikację mobilną PeoPay sprzedała się prawie co trzecia pożyczka gotówkowa, a wolumen sprzedaży przez kanały elektroniczne urósł o 59%, podano w materiale.

“Początek roku 2019 wskazuje na kontynuację tego trendu. Udział kanałów zdalnych w całej sprzedaży nadal rośnie” – dodał Werochowski.

Bank Pekao podkreśla, że jest ważnym graczem na rynku pożyczek gotówkowych. W minionym roku jego portfel pożyczek konsumenckich wzrósł o 15% do ponad 12 mld zł.

Nowa oferta

“Klienci Banku coraz chętniej korzystają z pożyczek online – w bankowości elektronicznej czy przez aplikacje mobilne. Teraz będą mogli skorzystać z nowej oferty pożyczki, promowanej w drugiej odsłonie kampanii reklamowej ‘Bierz życie za rogi’, z udziałem wokalistki Barbary Wrońskiej” – napisano w komunikacie. Kampania ruszyła 27 marca.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: