Bank Pekao ma umowę z EFI na finansowanie startupów

Z rynku

Bank Pekao podpisał umowę z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym dotyczącą kredytów dla startupów z gwarancjami EFI w ramach Programu "EaSI".

Fot. Bank Pekao

Bank Pekao podpisał umowę z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym dotyczącą kredytów dla startupów z gwarancjami EFI w ramach Programu "EaSI".

Bank #Pekao ma umowę z #EFI na finansowanie startupów

Zgodnie z umową, startupy - firmy działające nie dłużej niż dwa lata, otrzymają 80% zabezpieczenia kapitału i odsetek. Przyznany limit portfela to 60 mln zł, w tym 25 mln to kwota kredyty inwestycyjne, a 35 mln zł to kredyty w rachunku bieżącym do zbudowania w okresie 5 lat.- Dzięki umowie z EFI, otwiera się w Banku Pekao zupełnie nowa jakościowo era w finansowaniu dla startupów. Teraz, młode firmy, które nie zdążyły jeszcze zbudować kapitałów, a jednocześnie potrzebują wsparcia w początkach działalności, mogą uzyskać kredyty, a o gwarancję zatroszczy się bank we współpracy z UE. Dla banku, to też ogromna korzyść, bo dzięki gwarancjom zmniejsza się ryzyko finansowania startupów i możemy otworzyć się na młode firmy – powiedział wiceprezes Tomasz Styczyński.

Dwie umowy w ramach linii portfelowych

W ramach linii portfelowych będą realizowane dwie umowy: na kredyty inwestycyjne do kwoty 100 tys. zł oraz na kredyty w rachunku bieżącym do 20 tys. zł. Obydwa produkty przeznaczone są dla startupów i są zabezpieczane przez EFI do wysokości 80% kapitału i odsetek, podał bank.Przyznany limit portfela to 60 mln zł w podziale na 25 mln na kredyty inwestycyjne oraz 35 mln kredyty w rachunku bieżącym do zbudowania w okresie 5 lat - podano także w komunikacie.Bank podał także, że aktualnie prowadzone są prace na rzecz pozyskania kolejnych środków europejskich dla jego klientów.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: