Bank Pekao ma zgodę KNF na zaliczenie 200 mln zł z obligacji serii C do Tier II

Z rynku

Logo Banku Pekao
Źródło: Bank Pekao

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zgodziła się na zaliczenie przez Bank Pekao środków pozyskanych z emisji obligacji podporządkowanych serii C o wartości nominalnej 200 mln zł do kalkulacji kapitału Tier II banku, podał bank.

#KNF zgodziła się na zaliczenie przez @BankPekaoSA środków pozyskanych z emisji obligacji podporządkowanych serii C o wartości nominalnej 200 mln zł do kalkulacji kapitału Tier II banku #BankPekao #obligacje

“Jednocześnie z emisją obligacji serii C bank przeprowadził emisję obligacji podporządkowanych serii B, o łącznej wartości nominalnej 550 000 000 zł. Wniosek banku do Komisji Nadzoru Finansowego w przedmiocie wyrażenia zgody na zakwalifikowanie przez bank obligacji serii B jako instrumentów w kapitale Tier II banku jest w trakcie rozpatrywania” – czytamy w komunikacie.

Bank Pekao SA jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: