Bank Pekao: PeoPay KIDS z tytułem „Innowacji miesiąca”

Z rynku

Rozwiązanie Banku Pekao, które pomaga wprowadzić dziecko w świat finansów, zostało w kwietniu br. mianowane przez EFMA jako „April Banking Innovation of the Month”. Dla PeoPay KIDS to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także automatyczna nominacja do grona projektów walczących o zwycięstwo w konkursie Efma-Accenture Innovation in Banking Awards 2021.

PeoPay KIDS Banku Pekao
Fot. Bank Pekao

Rozwiązanie Banku Pekao, które pomaga wprowadzić dziecko w świat finansów, zostało w kwietniu br. mianowane przez EFMA jako „April Banking Innovation of the Month”. Dla PeoPay KIDS to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także automatyczna nominacja do grona projektów walczących o zwycięstwo w konkursie Efma-Accenture Innovation in Banking Awards 2021.

„Banking Innovation of the Month” to nagroda przyznawana co miesiąc przez European Financial Management Association (EFMA) – międzynarodową organizację non-profit skupiającą  ekspertów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Honorowane są nią wyjątkowe projekty z zakresu usług finansowych z całego świata. W kwietniu br. tytuł trafił do Banku Pekao za innowacyjny pakiet PeoPay KIDS, dzięki któremu dziecko otrzymuje w praktyce nowoczesną lekcję edukacji finansowej, a rodzic zyskuje narzędzie do kształtowania w maluchu postawy przedsiębiorczości i oszczędzania.

Czytaj także: Bank Pekao wprowadza nowość w aplikacji PeoPay KIDS: kody do gier >>>

– O przyznaniu tytułu decydują największe światowe autorytety w dziedzinie bankowości, dlatego ma on dla nas wyjątkowe znaczenie. Wierzymy w nasze rozwiązanie i mamy aspirację na zdobycie nagrody w tegorocznej edycji konkursu. Jesteśmy dumni, że PeoPay KIDS to w pełni nasze dzieło, które powstało wewnętrznie, przy współpracy wielu zespołów z pomocą bankowego Labolatorium Innowacji – podkreśla Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Odbiorcami PeoPay KIDS są dzieci w wieku 6-13 lat oraz ich rodzice

W dzisiejszych czasach od małego jesteśmy przyzwyczajani do nowych technologii. Sercem rozwiązania jest więc prosta aplikacja mobilna dla najmłodszych, połączona z kontem osobistym i oszczędnościowym, kartą płatniczą i Panelem rodzica, który pozwala sprawować dyskretną kontrolę nad finansami dziecka w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. W aplikacji dziecko może m.in. doładować telefon, kupić kod do gry i wykonać przelew (w obu przypadkach potrzebna autoryzacja rodzica), oszczędzać środki na skarbonkach, a także korzystać z porad wirtualnych trenerów. Pakiet PeoPay KIDS został udostępniony przez Bank Pekao w czerwcu 2020 r. Z aplikacji korzysta obecnie już 45 tys. dzieci.

Eksperci z EFMA już wcześniej zainteresowali się tym nietypowym rozwiązaniem. W październiku zeszłego roku zamieścili na łamach swojego portalu artykuł opisujący zespół Banku Pekao, który stał za wdrożeniem i sukcesem PeoPay KIDS.

Czytaj także: PeoPay KIDS: jak polskie dzieci zarządzają swoimi finansami?

EFMA jest instytucją, zrzeszającą ponad 3300 firm finansowych z ponad 130 krajów. Organizacja zajmuje się badaniami, wydaje branżowe raporty i publikacje, organizuje międzynarodowe konferencje, a także – we współpracy z Accenture – prestiżowy konkurs EFMA-Accenture Innovation in Banking Awards, do którego został właśnie nominowany PeoPay KIDS. Wyniki siódmej edycji konkursu zostaną ogłoszone podczas gali w Paryżu, które odbędzie się 16 października br.

Nominacja dla PeoPay KIDS to kolejne wyróżnienie Banku Pekao przez EFMA. W 2018 roku eksperci docenili aplikację PeoPay. Międzynarodowe jury uznało ją za najlepszą innowację na świecie w 2018 roku w kategorii Phygital Distribution & Experience.

Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij artykuł: