Bank Pekao przedłużył umowę na obsługę terminali płatniczych z Biedronką i Hebe

Bezgotówkowo / Z rynku

Bank Pekao podpisał z Biedronką i Hebe porozumienie w zakresie obsługi akceptacji kart płatniczych przez kolejne 5 lat, podał bank.

Mężczyzna wpisujący PIN na terminalu płatniczym
Fot. stock.adobe.com/stokkete

Bank Pekao podpisał z Biedronką i Hebe porozumienie w zakresie obsługi akceptacji kart płatniczych przez kolejne 5 lat, podał bank.

Sieć #Biedronka oraz #Hebe będą kontynuowały dotychczasową, blisko 5-letnią współpracę z @BankPekaoSA w ramach podpisanego właśnie kontraktu na obsługę terminali #Pekao

"Sieć Biedronka oraz Hebe będą kontynuowały dotychczasową, blisko 5-letnią współpracę z Bankiem Pekao w ramach podpisanego właśnie kontraktu na obsługę terminali. Zgodnie z porozumieniem, Pekao będzie wdrażać w sklepach sieci najnowsze rozwiązania z zakresu transakcji bezgotówkowych" - czytamy w komunikacie.Biedronka i Hebe postanowiły kontynuować dotychczasową współpracę z Bankiem Pekao, który zaproponował najlepsze możliwości do dalszego rozwoju w obszarze terminali płatniczych, podkreśla bank. W ramach nowej umowy Pekao wprowadzi do  wszystkich, blisko 3 000 sklepów Biedronka oraz ponad 200 drogerii Hebe nowoczesne urządzenia multimedialne z ekranem dotykowym, które umożliwią wyświetlanie na ekranach treści marketingowych i przyspieszą transakcję.Czytaj także: Bank Pekao rozważa emisję obligacji podporządkowanych w listopadzie >>>

"Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować tę wieloletnią współpracę. W ramach programu cyfrowej transformacji intensywnie rozwijamy nasz biznes płatniczy, stawiając na rozwój nowoczesnych i kompleksowych usług. Kolejna umowa z tak dużą firmą świadczy o tym, że idziemy w dobrym kierunku" - dodał wiceprezes Pekao nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej Marek Tomczuk, cytowany w komunikacie.

Klienci mogą korzystać również z płatności mobilnych BLIK

Pięć lat temu Bank Pekao wprowadził do sklepów Biedronka terminale płatnicze i od tamtego czasu udoskonala obsługę transakcji bezgotówkowych. Od września 2018 roku klienci mogą korzystać z płatności mobilnych BLIK, które cieszą się stale rosnącą popularnością (w Biedronce średnio o ok. 15% miesięcznie). Z kolei obcokrajowcy cenią wdrożenie obsługi przewalutowania transakcji w trybie zbliżeniowym - są one coraz powszechniejsze, zaznacza bank.

Program poleceń dla klientów biznesowych

Pod koniec sierpnia tego roku, bank uruchomił program poleceń dla klientów biznesowych, promujący terminale płatnicze. W zamian za polecenie innym przedsiębiorcom korzystania z terminali, można odebrać e-kody zakupowe do sieci Biedronka, przypomniano także.Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: