Bank Pekao wyemituje obligacje podporządkowane o wartości nominalnej 400 mln zł

Z rynku

Bank Pekao S.A. - Logo
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)

Zarząd Banku Pekao podjął uchwałę o emisji 800 obligacji podporządkowanych serii D1 o łącznej wartości nominalnej 400 mln zł, podał bank.

Zarząd @BankPekaoSA podjął uchwałę o emisji 800 obligacji podporządkowanych serii D1 o łącznej wartości nominalnej 400 mln zł #Pekao #BankPekao #obligacje

„Łączna wartość nominalna emitowanych obligacji podporządkowanych serii D1 wynosi 400 000 000 zł. Po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego, obligacje podporządkowane serii D1 zostaną zakwalifikowane jako instrumenty w Tier II” – czytamy w komunikacie.

Bank podał, że jednostkowa wartość nominalna obligacji wynosi 500 000 zł. Oprocentowanie jest zmienne, oparte o wskaźnik referencyjny WIBOR6M powiększony o marżę w wysokości 1,7 pkt proc. Dzień emisji obligacji to 4 grudnia 2019 r., zaś dzień wykupu to 4 czerwca 2031 r., z zastrzeżeniem opcji wcześniejszego wykupu. Cel emisji nie został określony.

Czytaj także: Bank Pekao: dwucyfrowy wzrost zysku netto w III kw. i kolejne projekty finansowania OZE >>>

Obligacje mają zostać wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu dłużnymi instrumentami finansowymi Catalyst prowadzonego przez BondSpot S.A. lub Giełdę Papierów Wartościowych.

Czytaj także: Bank Pekao rozważa emisję obligacji podporządkowanych w listopadzie >>>

„Bank podejmie działania w celu asymilacji obligacji serii D1 z obligacjami serii D wyemitowanymi przez bank w dniu 4 czerwca 2019 r.” – czytamy także.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: