Bank Pocztowy: udogodnienia w kredytach z gwarancją de minimis dla MŚP

Z rynku

Bank Pocztowy
Fot. Bank Pocztowy

Bank Pocztowy wprowadził udogodnienia w oferowanych kredytach z gwarancją de minimis, należą do nich zwiększenie maksymalnego zabezpieczenia z 60% do 80% kwoty kredytu, wydłużenie okresu gwarancji dla kredytu obrotowego z 27 do 39 miesięcy oraz zniesienie stawki opłaty prowizyjnej z 0,5% do 0% w okresie do 31 grudnia 2020 r., podał bank. Wprowadzenie nowej oferty ma w opinii zarządu banku ułatwić uzyskanie finansowania w czasach pandemii szczególnie firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

.@PocztowyBank wprowadził udogodnienia w oferowanych kredytach z gwarancją de minimis, m.in. zwiększenie maksymalnego zabezpieczenia z 60% do 80% kwoty kredytu #BankPocztowy #BGK #kredyty #MSP @BGK_pl

„Firmy z sektora MŚP zatrudniają ponad 10 mln Polaków i to na nich przede wszystkim opiera się ciężar polskiej gospodarki. Na co dzień widzimy, jak wielkim wsparciem – szansą na rozwój biznesu – są dla nich oferowane przez nas kredyty z gwarancją de minimis. Są to jednak w większości przedsiębiorstwa, które jako pierwsze zaczęły odczuwać nadciągające spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią. Nowe, korzystniejsze warunki finansowania zabezpieczonego przez BGK mają pomóc przedsiębiorcom z sektora MŚP, niezależnie od branży, zachować płynność finansową, kluczową do prowadzenia biznesu i utrzymania miejsc pracy” – powiedział prezes banku Robert Kuraszkiewicz, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: MRPiPS i BGK ułatwiają spłaty pożyczek dla mikroprzedsiębiorców >>>

Wzrost maksymalnego zabezpieczenia kwoty kredytu z 60 do 80%

Obowiązujące od 26 marca br. zmiany w oferowanych przez Bank Pocztowy kredytach z gwarancją de minimis obejmują wzrost maksymalnego zabezpieczenia kwoty kredytu z 60 do 80%, przy maksymalnej kwocie gwarancji wynoszącej 3,5 mln zł. Wydłużeniu z 27 do 39 miesięcy ulega także okres zabezpieczenia finansowania. Dodatkowo stawka opłaty prowizyjnej od gwarancji należnej do zapłaty w terminie do 31 grudnia 2020 r. wynosić teraz będzie 0%, podkreślono.

Czytaj także: Tarcza antykryzysowa: Bank Handlowy rozszerza wsparcie dla klientów o kredyt z gwarancją BGK >>>

Gwarancje de minimis

Gwarancje de minimis to program wsparcia dla przedsiębiorców z sektora MŚP, który ułatwia im dostęp do finansowania. Jest realizowany w ramach rządowego programu „Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego”. BGK gwarantuje mikro-, małemu lub średniemu przedsiębiorcy zabezpieczenie spłaty kredytu obrotowego lub inwestycyjnego.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: