Bank SMART – bank międzynarodowych możliwości

Bankowość

W dniu dzisiejszym Bank SMART rozpoczyna unikalną obsługę finansową mobilnych Polaków - pracujących, studiujących i podróżujących do krajów strefy euro, a także obywateli krajów członkowskich Unii Europejskiej, mieszkających w Polsce i szukających bieżącej obsługi bankowej zarówno w Polsce, jak i w krajach strefy euro.

Żyjemy w świecie, w którym odległość geograficzna ma coraz mniejsze znaczenie; świecie, którego główną cechą jest mobilność. Co roku setki milionów ludzi przemieszczają się po Europie w celach turystycznych, studiują poza granicami kraju lub po prostu znajdują tam pracę. Wg niedawnego raportu CEED Institute, opublikowanego w kwietniu ubiegłego roku przez magazyn Forbes, prawie 10 procent czynnych zawodowo Polaków pracuje poza krajem, a ich roczne transfery do Polski to 3,5 mld euro. Najczęściej są to młodzi i mobilni ludzie w wieku 25-35 lat.

Przebywając okresowo za granicą jako pracownicy czy studenci mają takie same, a nawet większe potrzeby finansowe, jakie mieli u siebie w kraju – dotyczy to zwłaszcza migrantów zarobkowych, którzy, często pozostawiając w kraju całe rodziny, chcieliby nie tylko przesyłać im część swoich zarobków, ale i brać aktywny udział w ich decyzjach finansowych.

Bank SMART jako pierwszy polski bank odpowiedział na potrzeby finansowe Polaków przebywających czasowo zagranicą w celach edukacyjnych i zarobkowych wdrażając innowacyjne rozwiązanie zintegrowanej obsługi klientów w Polsce i zagranicą.

Dedykowane konta osobiste i biznesowe zapewniają dostęp do wszystkich podstawowych produktów i usług finansowych ponad granicami państw narodowych, niezależnie od miejsca okresowego pobytu i pozwalają w prosty i łatwy sposób efektywnie zarządzać finansami w skali międzynarodowej. Konta Bank SMART, prowadzone w euro, mają funkcjonalność porównywalną z wybranym kontem banku lokalnego zagranicą.

Darmowe Konta SMART Konto EU dla klientów indywidualnych i SMART Biznes EU dla mikro przedsiębiorców, prowadzone w euro, mają funkcjonalność konta osobistego lub firmowego, porównywalną z kontami prowadzonymi w lokalnych bankach strefy euro. Darmowe przelewy krajowe i europejskie (SEPA) dokonywane są po niezwykle korzystnym kursie wymiany dostępnym dla klientów Bank SMART.

Kolejnym udogodnieniem jest integracja konta osobistego SMART Konto, posiadanego na potrzeby obsługi w Polsce, oraz SMART Konta EU za granicą, w jednej aplikacji mobilnej dostępnej na smartfonie, z dowolnego miejsca na świecie. Integracja ta polega na obsłudze kont osobistych i kont biznesowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą (mikroprzedsiębiorstw) w różnych walutach, w jednym miejscu, co daje natychmiastowy wgląd w salda rachunków i historię operacji oraz pozwala łatwo i efektywnie wykonywać przelewy i płatności.

Kontom towarzyszą karty debetowe, umożliwiające płatności bezgotówkowe oraz darmowy dostęp do gotówki w strefie euro i poza Europą. Do SMART Konta EU i SMART Biznes Konta EU będą wydawane dwie karty: karta debetowa VISA VPAY – o wysokim stopniu akceptacji w Europie, oraz tradycyjna Visa Classic. Jedna z tych kart będzie bezpłatna pod warunkiem, że klient nie będzie posiadał karty do konta prowadzonego w złotówkach.

Uzupełnieniem oferty są konta oszczędnościowe SMART Procent EU i SMART Biznes Procent EU również prowadzone w euro. Konta te są bezpłatne, a ich oprocentowanie należy do najlepszych w Europie.

Źródło: Bank Smart

Udostępnij artykuł: