Bank SMART ułatwia życie klientom, umożliwiając wygodne płacenie faktur i rachunków za pomocą smartfona

Bankowość

Płacenie faktur papierowych jak i tych przesyłanych pocztą elektroniczną, wymaga od nas sporo czasu i pracy.

Płacenie faktur papierowych jak i tych przesyłanych pocztą elektroniczną, wymaga od nas sporo czasu i pracy.

Ręczne wprowadzanie takich informacji, jak dane firmy wystawiającej fakturę, jej tytuł, 26 cyfrowy numer rachunku bankowego czy kwota do zapłaty to nużący i czasochłonny obowiązek, który każdy z nas chciałby uprościć.

Bank SMART wprowadza dla swoich klientów udogodnienia, które pozwolą w prosty i szybki sposób płacić faktury i rachunki za pomocą smartfona.

Od teraz w naszej aplikacji dostępna jest nowa usługa płatności pozwalająca wygodnie zapłacić fakturę papierową i otrzymaną w poczcie elektronicznej w postaci pliku pdf. Wystarczy - przeglądając pocztę elektroniczną na swoim smartfonie - otworzyć fakturę za pomocą aplikacji Banku SMART i potwierdzić płatność. W przypadku otrzymania papierowej wersji faktury - najprościej zeskanować widoczny na niej kod QR, a gdy go nie ma zrobić zdjęcie faktury, a aplikacja automatycznie uzupełni formularz przelewu o wszystkie niezbędne dane. Klientowi pozostanie tylko kliknięcie potwierdzenia wykonania przelewu. Bank SMART jest jedynym bankiem, który oferuje płatności mobilne faktur niezależnie od ich formatu.

Nawet szczegółowy opis mobilnych  płatności faktur jest krótki i przejrzysty.

Proces opłacania elektronicznych faktur prosto z emaila:

  1. Przeglądając pocztę na smartfonie otwórz fakturę lub rachunek za pomocą aplikacji Banku (jeśli korzystasz z systemu Android, pobierz najpierw fakturę na telefon, a następnie otwórz za pomocą aplikacji.
  2. Podaj kod PIN.
  3. Naciśnij przycisk "Zapłać" - plik z fakturą zostanie zeskanowany przez mechanizm OCR.
  4. Po poprawnym odczytaniu danych pojawi się ekran przelewu dowolnego, uzupełniony danymi z faktury - wystarczy, że przed wysłaniem płatności sprawdzisz, czy wszystkie pola zostały poprawnie wypełnione przez OCR.

Możesz też zapłacić za rachunek kodem QR

Część wystawców faktur dostarcza je z wydrukowanym kodem QR - kwadratową mozaiką, działającą podobnie jak znany nam kod kreskowy. Wystarczy, że za pomocą naszej aplikacji zeskanujesz kwadratowy kod QR znajdujący się na fakturze, a formatka przelewu Bank SMART zostanie automatycznie uzupełniona o wszystkie informacje niezbędne do wysłania transferu.

Lub za pomocą zdjęcia rachunku:

Jeżeli Twoja papierowa faktura nie posiada kodu QR, możesz także sfotografować dokument za pomocą aplikacji Banku SMART. Zdjęcie zostanie zeskanowane przez mechanizm OCR, a odczytane dane uzupełnią formatkę przelewu. Wystarczy, że przed wysłaniem płatności sprawdzisz, czy we wszystkich polach pojawiły się poprawnie odczytane informacje. Skuteczność ich odczytu uzależniona jest od warunków, w jakich jest wykonywane zdjęcie. Najlepiej fotografować faktury przy świetle dziennym, ustawiając telefon pionowo nad kartką. 

Bank Smart jest marką FM Banku PBP S.A.

Bank SMART to pierwszy bank mobilny. Finanse bez ograniczeń dla każdego. Dyskont finansowy przeznaczony dla ludzi ceniących czas i pieniądze. Wprowadzone właśnie mobilne płatności faktur pokazują, że realizuje swoją misje w praktyce.

Bank SMART oferuje proste mobilne konto dla klientów indywidualnych (SMART Konto) i firmowych (SMART Biznes Konto). Gwarantujemy bezpłatne prowadzenie konta, darmowe przelewy, a w przypadku kont firmowych także darmowe przelewy do ZUS/US. Konto można założyć przez aplikację na smartfonie czy tablecie. Bank na Androida i iOS jest do pobrania na stronie www.banksmart.pl, a także w sklepach Google Play i App Store.

Prawdziwe zero złotych dotyczy także kart do kont. Do końca 2014 r. wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie są bezpłatne. Później gwarantujemy trzy darmowe wypłaty, nie ważne gdzie wykonane, w Polsce czy na świecie.

Źródło: FM Bank PBP S.A.

Udostępnij artykuł: