Bank Spółdzielczy Daleszyce – Górno w Daleszycach obdaruje sześcioro dzieci z woj. świętokrzyskiego

Bankowość

4 kwietnia 2013 o godz. 12.00 odbędzie się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym Daleszyce - Górno w Daleszycach dzieci poznają Bank z bliska i dostaną prezenty, o których skrycie marzyły.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością, znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci. Bank Spółdzielczy Daleszyce-Górno jest na co dzień blisko ludzi. Jest bankiem-sąsiadem, który zrozumie, wysłucha, poświęci czas i odpowie na potrzeby klienta. „W pracy kierujemy się rzetelnością, uczciwością i dobrym sercem. Dobroczynność jest dla nas równie ważna, jak dbałość o dobrą obsługę klienta. Pomoc marzycielom z najbliższej okolicy, to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości – Polak, jego rodzina i pomoc.”, mówi Pani Barbara Sodel, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Daleszyce-Górno. Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka – mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja – Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja – liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom od grudnia ubiegłego roku było ich ponad 100.

4 kwietnia w Banku Spółdzielczym Daleszyce – Górno w Daleszycach spełnią się marzenia sześciorga dzieci. Dwunastoletni Michał choruje na fenyloketonurię, wrodzoną, genetycznie uwarunkowaną chorobę metaboliczną. Wyjątkowo troskliwa opieka a przede wszystkim rygorystyczna dieta – tylko dzięki tym dwóm czynnikom Michał rozwija się prawidłowo. Największym marzeniem chłopca jest hulajnoga terenowa z pompowanymi oponami. Dwunastoletni Jakub choruje na dystrofię mięśniową, nieuleczalną chorobę genetyczną prowadzącą do całkowitego zaniku mięśni. Dziś Jakub porusza się na wózku, ale ma coraz słabsze ręce i powoli osiąga etap całkowitego uzależnienia od opiekunów. Kuba otrzyma wymarzoną konsolę Playstation3 z grami. Siedemnastoletnia Dominika urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową i wodogłowiem. Dziewczynka porusza się na wózku. Największym marzeniem Dominiki jest telewizor. Piętnastoletni Mateusz choruje na mukowiscydozę, chorobę genetyczną czyniącą każdego dnia ogromne i nieodwracalne spustoszenia w jego organizmie. Chłopiec otrzyma wymarzoną konsolę PS Vita. Ośmioletnia Daria choruje na fenyloketonurię, wrodzoną, genetycznie uwarunkowaną chorobę metaboliczną. Prawidłowy rozwój Daria zawdzięcza troskliwej opiece i wyjątkowo rygorystycznej diecie. Daria nie może już doczekać się wiosny, Największym jej marzeniem jest rower.Trzyletnia Kasia, podobnie jak jej starsza siostra Daria, choruje na fenyloketonurię. Kasia otrzyma wymarzone zabawki – laptop edukacyjny i lalki.

Fundację można wesprzeć poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego KRS 0000168783poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001, „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu. uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

Źródło: CK Dzieciaki

 

Udostępnij artykuł: