Bank Spółdzielczy w Gnieźnie sponsorem rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski, gnieźnieńscy uczestnicy pokonali 366 tys. kilometrów

Bankowość spółdzielcza

Gniezno zwyciężyło wśród miast od 65 do 100 tys. mieszkańców w tegorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która trwała przez cały czerwiec. W ogólnej klasyfikacji Gniezno zajęło wysokie 4. miejsce na 53 rywalizujące miasta. Aż 366 tys. kilometrów wykręcili gnieźnieńscy rowerzyści ‒ podkreśla Bank Spółdzielczy w Gnieźnie na swojej stronie internetowej.

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.
Gniezno, rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Źródło: Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.

Gniezno zwyciężyło wśród miast od 65 do 100 tys. mieszkańców w tegorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która trwała przez cały czerwiec. W ogólnej klasyfikacji Gniezno zajęło wysokie 4. miejsce na 53 rywalizujące miasta. Aż 366 tys. kilometrów wykręcili gnieźnieńscy rowerzyści ‒ podkreśla Bank Spółdzielczy w Gnieźnie na swojej stronie internetowej.

W trzeciej edycji rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski wzięło udział 45 tys. rowerzystów, którzy łącznie pokonali aż 7 milionów kilometrów. Koordynatorem gnieźnieńskiego udziału w rywalizacji był Urząd Miejski w Gnieźnie.

Do skutecznego zachęcania cyklistów, dołączyli także sami rowerzyści przedstawiciele klubów i osoby indywidualne, organizując niezliczone akcje: wyzwania i konkursy z nagrodami, wspólne wyjazdy, pikniki dopingując rowerowe towarzystwo na wiele sposobów.

Gratulacje dla wszystkich, którzy dołożyli choćby kilometr do wyniku, czytamy na stronie Banku.

Czytaj także: SGB z nową strategią na lata 2021-2024, na co stawia?

Nagrody od Banku Spółdzielczego w Gnieźnie

Również Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, jako sponsor tej inicjatywy, w ramach zachęty do aktywności rowerowej rzucił wyzwania cyklistom: m.in. był to konkurs fotograficzny o tematyce rowerowej oraz rywalizacja na dystans.

W trzeciej edycji rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski wzięło udział 45 tys. rowerzystów, którzy łącznie pokonali aż 7 milionów kilometrów

Dla najlepszych przygotowano nagrody-gadżety rowerowe, m.in. plecaki, koszyki na rower, pelerynki i bidony. Bank nagrodził po 10 osób w każdym wyzwaniu. Gratulacje!

Czytaj także: Pracownicy SGB pokonali 500 tysięcy kilometrów, dla zdrowia innych i swojego

Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.
Źródło: Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.

150 lat Banku Spółdzielczego w Gnieźnie

Rok 1871 to początki, wówczas w Gnieźnie powstała pierwsza polska Kasa  Pożyczkowa dla Miasta i Okolicy, która jak wynika z historycznych relacji szybko rosła w siłę, stając się już na początku XX wieku, jedną z największych wśród banków ludowych w Wielkopolsce, podkreśla w informacji na stronie internetowej Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.

W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych minionego wieku Bank umocnił się kapitałowo, przyłączając sześć banków spółdzielczych działających w okolicznych gminach. Obecnie funkcjonują  one jako  jego oddziały. Było to możliwe dzięki dojrzałości do zmian i przełamaniu mentalności związanej z historyczną wizją związków spółdzielczych i ukierunkowaniu swojej polityki na potrzeby współczesnego rynku.

Polityka konsolidacji pozwoliła poszerzyć obszar działania Banku Spółdzielczego w Gnieźnie.  Aktualnie Bank działa na terenie województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, posiadając swoje placówki na terenie czterech powiatów: gnieźnieńskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, poznańskiego  i na terenie miasta Poznania. 

Bank dzięki swojemu rozwojowi ekonomicznemu zyskał także przyzwolenie do działania na terenie całego kraju, co prawnie zostało usankcjonowane w statucie.

Od kliku lat Bank Spółdzielczy w Gnieźnie współuczestniczy w rynku europejskim, który  wymusił potrzebę zweryfikowania dotychczasowej działalności i dostosowania jej do standardów unijnych. Jako priorytet przyjęto jednak ochronę rodzimych tradycji i polskiego kapitału, poprzez współtworzenie w unijnych warunkach silnej grupy spółdzielczej, SGB. Grupa ta w zakresie warsztatu pracy ma odpowiadać standardom europejskim, ale zachowywać jednocześnie pełną autonomię i niezależność. Koncepcja ta jest włączona w zakres współczesnej strategii Banku Spółdzielczego w Gnieźnie, dając mu siłę i możliwości pokonywania kryzysów  finansowych na rynku międzynarodowym.

Obecnie działalnością Banku kieruje Zarząd w składzie:

Barbara Borowska – prezes Zarządu;

Tomasz Wiśniewski – wiceprezes Zarządu ds. handlowych;

Mariusz Kowalczyk – wiceprezes Zarządu ds. finansowych.

Czytaj także: Autopay dla klientów banków spółdzielczych SGB

Udostępnij artykuł: