Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju wyróżniony Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji

Bankowość

W sobotę 17 stycznia 2015 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się uroczysta XXIII Gala, na której rozdano Laury Umiejętności i Kompetencji. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

W sobotę 17 stycznia 2015 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się uroczysta XXIII Gala, na której rozdano Laury Umiejętności i Kompetencji. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

Podczas sobotniej gali, która odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, wręczono instytucjom i ludziom ze świata polityki, nauki, gospodarki i kultury, Laury Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Swój drugi Laur - po Złotym Laurze Umiejętności i Kompetencji otrzymanym 2010 roku, - tym razem Laur Platynowy, zdobył Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju.

Najwyższe wyróżnienie - Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji - zostało przyznane Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisławowi Komorowskiemu. Kapituła podjęła także decyzję o przyznaniu Nagrody Specjalnej Orła Piastów Śląskich Metropolicie Katowickiemu, arcybiskupowi Wiktorowi Skworcowi w dowód uznania za jego nieoceniony wkład w rozwiązywaniu społecznych i gospodarczych problemów Śląska.

Kryształowe Laury Umiejętności i Kompetencji otrzymali: Małgorzata Mańka-Szulik - Prezydent Miasta Zabrze, Mirosław Sekuła - Marszałek Województwa Śląskiego w latach 2013-2014, Franciszek Buszka - Przewodniczący Rady Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Wiceprezydent Śląskiej Izby Budownictwa, I Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, ks. bp dr Gerard Kusz - Biskup senior Diecezji Gliwickiej oraz sędzia Jerzy Stępień - Prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 2006-2008.

Lista wszystkich nagrodzonych: Laury Umiejętności i Kompetencji 2014

Katalog Laurowy: Katalog Laury 2014

Ceremonię zakończył koncert pt. "Cudowny świat musicalu". Wystąpiła orkiestra symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego z udziałem solistów warszawskiego Teatru ROMA: Edyty Krzemień, Ewy Prus, Łukasza Talika i Damiana Aleksandra.

Historię Laurów tworzy kilkuset Laureatów. Wśród dotychczasowych uhonorowanych znalazły się takie osobistości jak Lech Wałęsa, Ojciec Święty Jan Paweł II, Javier Solana Madariaga, Jan Nowak Jeziorański, Aleksander Kwaśniewski, Vaclav Havel, Kardynał Stanisław Dziwisz, Profesor Władysław Bartoszewski, Profesor Leszek Balcerowicz, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Bogdan Borusewicz, Jose Manuel Barroso i Krzysztof Penderecki.

Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju po raz drugi znajduje się w tym zaszczytnym gronie, jako instytucja nieprzeciętna, wyróżniająca się aktywnością w procesie tworzenia gospdarki rynkowej i jej dostosowania do europejskich standardów.

Źródło: www.bsjastrzebie.pl

Udostępnij artykuł: