Bank Spółdzielczy w Limanowej przystąpił do projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL”

Bankowość spółdzielcza / Edukacja

Ogólnopolski projekt pod nazwą „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL” jest społecznym projektem edukacyjnym, którego partnerem został Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Program #BAKCYL jest dobrym przykładem współdziałania bankowców dla podniesienia wiedzy finansowej młodych Polaków #WIB #ZBP #edukacja

Program BAKCYL jest dobrym przykładem współdziałania bankowców dla podniesienia wiedzy finansowej młodych Polaków. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Warszawski Instytut Bankowości, a partnerem Związek Banków Polskich. Wolontariusze BAKCYLA, na co dzień pracownicy banków, przekazują młodym ludziom wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak, aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

Pracownicy banku w roli wolontariuszy

Do udziału w Programie w roli wolontariuszy zgłosili się także pracownicy Banku Spółdzielczego w Limanowej, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i zostali przygotowani do przekazywania wiedzy ekonomicznej w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Lekcje BAKCYLA skupione są wokół takich tematów jak: oszczędzanie, mądre inwestowanie, zasady bezpiecznego pożyczania czy bezpieczeństwo bankowości internetowej.

Już niedługo szkoły zainteresowane współpracą z bankiem, będą mogły skorzystać z oferty przeprowadzenia lekcji  wiedzy ekonomicznej.

Źródło: Informacja prasowa Banku Spółdzielczego w Limanowej

 

Udostępnij artykuł: