Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej wspiera szpitale w walce z COVID-19

Bankowość spółdzielcza

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej wsparł Szpital w Ostrowi Mazowieckiej. To już kolejna inicjatywa pomocy banku wobec szpitali.

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej - logo
Fot. Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej wsparł Szpital w Ostrowi Mazowieckiej. To już kolejna inicjatywa pomocy banku wobec szpitali.

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej wsparł Szpital w Ostrowi Mazowieckiej #BankiSpółdzielcze #koronawirus #COVID19

Do walki z COVID-19 instytucja przeznaczyła już ponad 120.000 zł, a obecnie była to kwota 8.000 zł przeznaczona na zakup sprzętu i aparatury medycznej niezbędnej do funkcjonowania instytucji.  

Czytaj także: Banki wobec skutków koronawirusa >>>

Szpital w Ostrowi Mazowieckiej, tak jak większość instytucji, boryka się z problemami, jakie pogłębia trwająca pandemia. Priorytetowym zakupem jest urządzenie do kompresji klatki piersiowej LUKAS, które jest wykorzystywane do walki o przywrócenie krążenia u nieprzytomnych pacjentów. Urządzenie to niedawno uratowało życie mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej.

„Wesprzeć może każdy, bo przy walce o ludzkie życie i zdrowie każda, nawet najdrobniejsza pomoc jest na wagę złota” - mówi Bartosz Kublik, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej.

Udostępnij artykuł: