Bank Spółdzielczy we Wschowie Liderem Informatyki Instytucji Finansowych 2012

Bankowość

Bank Spółdzielczy we Wschowie odniósł prestiżowy sukces w konkursie technologicznym Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2012. Laureaci zostali ogłoszeni na Gali Technologicznej, 13 marca br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Bank Spółdzielczy we Wschowie odniósł prestiżowy sukces w konkursie technologicznym Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2012. Laureaci zostali ogłoszeni na Gali Technologicznej, 13 marca br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W XI edycji konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2012 "Gazeta Bankowa" wręczyła nagrody za najlepsze wdrożenia systemów informatycznych. Przypomnijmy, że w konkursowe szranki stanęło ich aż kilkadziesiąt.

W kategorii Systemy back office wygrał Bank Spółdzielczy we Wschowie za rozwiązanie Netteam BANK, a wyróżnione zostały Bank Zachodni WBK za system MIS Corpo oraz Concordia Ubezpieczenia za BlackBox.

Gala Technologiczna zebrała jak co roku ponad dwustu najwyższych rangą menedżerów ze świata finansów i firm informatycznych.

130318.bs.wschowa.550x

Sebastian Nietyksza, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego we Wschowie:
- Inwestycje w technologie IT są od wielu lat ważnym elementem strategii naszego banku. Cieszymy się, że nowoczesna bankowość spółdzielcza została doceniona. Jednym z naszych celów jest bardzo szybkie reagowanie na rosnące potrzeby wymagających Klientów. Co za tym idzie, jako dynamicznie rozwijający się bank, stajemy przed wyzwaniami związanymi z wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jako jeden z pierwszych banków zaproponowaliśmy Klientom Mobile Bank - nowoczesną usługę dostępu do bankowości internetowej za pomocą smartfonu lub tabletu. Z kolei Platforma Netteam BANK to narzędzie o szeregu możliwości funkcjonalnych, ułatwiające bieżącą, operacyjną oraz analityczną działalność banku, a tym samym zapewniające szybszy time-to-market. Platforma informatyczna, którą zgłosiliśmy do konkursu charakteryzuje się  intuicyjnym i przyjaznym interfejsem użytkownika. Dzięki  modułowej budowie  systemu  Netteam Bank możliwa jest otwartość aplikacji i szybkie reagowanie na potrzeby i  rozwój  biznesu. Uzyskanie przez Bank Spółdzielczy we Wschowie tytułu Lidera Informatyki Instytucji Finansowych 2012 roku w kategorii Systemy back office, przyznanego przez Gazetę Bankową, jest dla nas sukcesem i jednocześnie potwierdzeniem wysokiego poziomu rozwiązań technologicznych, które wdrażamy i rozbudowujemy.

 

Udostępnij artykuł: