Bank w artystycznej odsłonie

Tylko u nas

8 czerwca 2015 r. Zespole Szkół Samorządowych nr 4 odbyło się oraz uroczyste zakończenie akcji "Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym w Limanowej" - edycja 2014/2015 oraz finał konkursu "Bank Spółdzielczy w Limanowej jest dla mnie...".

Przedmiotem tegorocznego konkursu były profesjonalne warsztaty rzeźbiarskie, mające na celu wykonanie rzeźby z motywem Banku Spółdzielczego w Limanowej przy użyciu gliny. Konkurs trwał od 20 listopada 2014 r. do 5 czerwca 2015 r. i składał się z kilku etapów. Od stycznia 2015 r. w 43 szkołach z regionu pod okiem profesjonalnego artysty rzeźbiarza, Pani Elżbiety Zając-Zbrożek realizowane były warsztaty ceramiczne. Poprzedzone były one zazwyczaj prelekcją pracowników Banku na temat instytucji bankowej, pieniądza oraz celowości i sposobów oszczędzania. Laureaci etapu szkolnego z poszczególnych szkół, mieli teraz okazję spotkać się na plenerze integracyjnym, gdzie zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny wykonując ceramiczne, trójwymiarowe wizerunki  Banku.

Jak widać nauka o finansach i bankowości nie musi być nudna. Co więcej może wyzwolić potencjał artystyczny, czego najlepszym dowodem był międzyszkolny plener. Bank wychodząc poza schemat przekazywania wiedzy tylko w sposób teoretyczny, kładzie nacisk na rozwijanie talentów wśród najmłodszych, w tym też talentów artystycznych. Kreatywność, symbolika i technika z jaką zostały wykonane prace przez dzieci, zaskoczyła  wszystkich.

Nagrody w konkursie „Bank Spółdzielczy w Limanowej jest dla mnie…” zostały przyznane dla szkół oszczędzających pod patronatem Banku. Wybór zwycięzców uzależniony był od oceny uzyskanej przez szkoły, wg określonych kryteriów, głównie wyników działalności SKO oraz udziału członków SKO w popularyzacji oszczędzania. Tak więc, za całoroczne działania:

  • Nagrodę główną w wysokości 1000 zł –   otrzymała Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Zalesiu,
  • Nagrodę  drugiego stopnia w wysokości 700 zł zdobyła Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Szyku,
  • Nagroda trzeciego stopnia, w wysokości 400 zł, trafiła do Szkoły Podstawowej im. Jana Matejki w Kamionce Małej.

W tym roku szkolnym z Bankiem oszczędzało 4400 dzieci z 46 szkół podstawowych i gimnazjów. Był, był to czas wytężonej pracy. Dlatego podsumowując obecną edycję akcji SKO i drugi rok działania ogólnopolskiego programu edukacyjnego „TALENTOWISKO” uhonorowano szkoły uczestniczące w akcji. W tym roku, po raz drugi przyznano odznakę „Najdynamiczniejsza  Szkoła  SKO”. Zaszczytny tytuł otrzymała Szkoła Podstawowa  w Młynnem.

Podczas finału nie zapomniano o uczniach z poszczególnych szkół, którzy wytrwale oszczędzali. Dla najbardziej aktywnych i systematycznych uczestników akcji SKO oraz tych,  którzy zgromadzili największą sumę  oszczędności  przekazano nagrody, które odbiorą wraz ze świadectwem szkolnym.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej

 

Udostępnij artykuł: