Bank wysokich lotów

Bankowość

Znany cytat z klasyka "Ty nad poziomy wylatuj!" zyskuje nowy wymiar. Już wkrótce w powietrze wzniesie się balon SK banku i ma wszelkie predyspozycje, by pobić rekord świata! Jest już w Polsce, został zarejestrowany i... robi piorunujące wrażenie.

Balon na ogrzane powietrze to piękny obiekt. Robi ogromne wrażenie, kiedy majestatycznie unosi się nad ziemią. Jego kolorowa powłoka wspaniale wygląda na tle jasnego nieba w dzień, a wieczorem i w nocy płomień z palnika podgrzewającego powietrze i zarazem rozświetlającego powłokę zachwyca tym bardziej. Kto widział zawody balonowe i dziesiątki balonów – w niektórych przypadkach są to nawet setki! – unoszących się w powietrzu, ten nigdy tego nie zapomni.

Wkrótce do tej grupy dołączy balon SK banku. Wyprodukowany w firmie Schroeder Fire Baloons GMBH w Niemczech przeszedł już wszystkie testy sprawdzające, został przewieziony do Polski i zarejestrowany (oznaczenie SP-BSK). Balon był już kilka razy próbnie postawiony, odbył także dziewiczy lot i jak można zobaczyć na zdjęciach wygląda wspaniale zarówno na ziemi jak i w powietrzu.

Pilotką naszego wspaniałego i niezwykłego statku powietrznego będzie Agnieszka Sulewska, instruktorka-pilotka balonowa z wieloletnim doświadczeniem. Ma na swoim koncie kobiecy rekord świata i Europy w wysokości lotu balonem na ogrzane powietrze w kategorii AX-8 (do 3000 m3 objętości) – 8505 m. Czy można sobie wyobrazić lepszą kandydatkę, na opiekunkę naszego balonu? Pani Agnieszka właśnie balonem SK banku ma zamiar ponownie pobić rekord świata kobiet w wysokości lotu, który obecnie wynosi już 10773 m.

Balon SK banku w pełnej krasie będzie stanowić jedną z atrakcji turnieju siatkówki plażowej FIVB Beach Volleyball World Tour Mazury SK bank Grand Slam rozgrywanych w Starych Jabłonkach. To będzie naprawdę piękny widok: ogromny, kolorowy balon SP-BSK sunący majestatycznie nad mazurską krainą lasów i jezior. Do zobaczenia!

Źródło: SK Bank

Udostępnij artykuł: